Τετάρτη, 28 Μαρτίου 2018

Τα Highlights του αγώνα ΑΕΚ-Στρασμπούρ 78-69 (Basketball Champions League)


ΑΕΚ-Στρασμπούρ 78-69 για το Basketball Champions League


Η ΑΕΚ έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στο Final 4 του Basketball Champions League κερδίζοντας τη Στρασμπούρ με 78-69 στο ΟΑΚΑ. Πλέον θα κληθεί να υπερασπιστεί αυτό το +9 τη Μεγάλη Τετάρτη (4/4) στο Στρασβούργο.

Δηλώσεις και παραλειπόμενα από τον αγώνα Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ-Α.Σ.Παπάγου 77-82.


Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων στην Α'2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών


Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της Α2 Κατηγορίας  Γυναικών , είναι:

1ος Όμιλος
Κυριακή 1 Απριλίου
Κω 14:00 Ανταγόρας Κω-ΓΣ Αγ. Παρασκευής 
Τσακιράκη-Ασλανίδης

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων στην Α1’ Εθνική Κατηγορία Γυναικών


Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 20ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι:

Κυριακή 1 Απριλίου
Γ. Γεννηματάς 14:00 ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας-Νίκη Λευκάδας 
Νάστος-Τσιμπούρης (Τεφτίκης)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας (4 Όμιλοι)

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 21ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος
Κυριακή 1 Απριλίου
Ναυπλίου 17:00 Οίαξ Ναυπλίου-ΑΣ Ολυμπιάδα Λεχ. 
Ζιώγας-Νερομυλιώτης (Μαυρατζάς)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών


Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 24ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, είναι:

1ος Όμιλος
Κυριακή 1η Απριλίου
Μάνδρας 13:00 ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-ΑΣΚ Ιπποκράτης 
Χαλαμπαλάκης-Κωνσταντινίδου (Ζερβούδης)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α2’ Εθνικής

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 24ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Παρασκευή 30 Μαρτίου
ΕΑΚ Παπάγου 20:30 Παπάγου-Περιστέρι 
Τσώνος-Γιακείμη-Πολυχρόνης (Ελευθεριάδης)

Ορισμοί Διαιτητών της STOIXIMAN.GR Basket League


Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 21ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 31 Μαρτίου
ΕΑΚ Νεάπολης 16:30 ΓΛ Φάρος-Κολοσσός 
Σχινάς-Ψαριανός-Πουρσανίδης Κ. (Τανατζής)

Αύριο η κλήρωση των play-off της Α1 ΕΣΚΑΘ.


Την  Πεμπτη 29-3-18 και ώρα 19.30 μ.μ στα γραφεία της Ε.Σ.ΚΑ.Θ στην Λάρισα θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση της τελικής φάσης του πρωταθλήματος Α-1 τοπικής Κατηγορίας Ανδρών μεταξύ των ομάδων:
  • ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ
  • Γ.Σ.ΒΟΛΟΥ
  • Α.Ο.ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ
  • Γ.Σ.ΑΜΠΕΛΩΝΑ

Το πρόγραμμα με ώρες της Β’ και της τελικής φάσης του Πανελλήνιου Εφήβων - Οι αντίπαλοι του Αιολικού Βόλου


Α’ Όμιλος (ΚΓ Νεάπολης)
Σωματεία
1.ΓΣ Ελευθερούπολης
2.ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης
3.ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
4.Αιολικός Βόλου
5.ΠΟ Ν. Μουδανιών
6.ΑΓΣ Ιωαννίνων

Οι αντίπαλοι και το προγραμμα του Αίολου Τρικάλων στη Β’ Φάση του Πανελλήνιου Παίδων


Α’ Όμιλος (ΚΓ Νεάπολης)
Σωματεία
1.ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης
2.ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών
3.ΑΟΚ Βέροιας
4.Αίολος Τρικάλων
5.ΑΣ Ευρώπη Πευκοχωρίου
6.Πρωταθλητής ΕΣΚΑΒΔΕ

Οι αντίπαλοι και το προγραμμα των Τιτάνων Παλαμά στη Β’ Φάση του Πανελλήνιου Κορασίδων


Α’ Όμιλος (ΚΓ Επταπυργίου)
Σωματεία
1.ΕΚ Καβάλας
2.ΑΦΣ Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
3.ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
4.ΓΣ Τιτάνες Παλαμά
5.ΣΚ Ιερισσός 99
6.Πρωταθλητής ΕΣΚΑΒΔΕ

Το πρόγραμμα της Β’ και της τελικής φάσης του Πανελλήνιου Νεανίδων - Οι αντίπαλοι της Ολύμπια Λάρισας


Β' Φάση

Α’ Όμιλος (ΚΓ Επταπυργίου)
Σωματεία
1.ΑΠΣ Ασπίς 2001 Ξάνθης
2.Απόλλων Πτολεμαϊδας
3.ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος
4.Ολύμπια ΓΣ Λάρισας
5.ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός Βόλου : Χωρίς προβλήματα κόντρα στον Γ.Σ.Αλμυρού.

 
Ανακοίνωση εξέδωσε ο Ολυμπιακός Βόλου για τον τελευταίο αγώνα της αντρικής ομάδας με τον Γ.Σ.Αλμυρού.

Στον Βόλο το Eurobasket U18 του 2019


Άλλο ένα ευρωπαϊκό πρωτάθλημα «μικρών» εθνικών ομάδων ανέλαβε να διοργανώσει η Ελλάδα.

Αποτελέσματα πρωταθλήματος μπάσκετ Εργαζομένων Λάρισας (27/3/2018)


Για την 2η φάση στο πρωτάθλημα μπάσκετ των εργαζομένων,  έγινε το Σάββατο 24/3 ένα παιχνίδι για την 10η αγωνιστική και χθες  27/3 , η 11η αγωνιστική στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο .

Νίκαια 2012-Αιολικός 68-69 (Α2 ΕΣΚΑΘ) Φώτο+vid


Σε ένα πολύ όμορφο αγώνα που κρίθηκε από τρίποντο του Μπούρα 9 δεύτερα πριν το τέλος , ο Αιολικός πήρε τη νίκη από την Νίκαια 2012 με 68-69 , στο κλειστό Ι . Πατάκη , στον αγώνα που άνοιξε την 21η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.