Δευτέρα, 5 Μαρτίου 2018

Τρίτη αγωνιστική στο 21ο πρωτάθλημα της ΟΣΕΚΑ . Νίκη για Αργοναύτες - ήττα για Αστέρα


Για τον Βόρειο όμιλο ο Μέγας Αλέξανδρος πέτυχε την τρίτη του νίκη, αυτή τη φορά επί των Τρικάλων με 52-45. Νίκη και για τον Άρη επί της Ίριδας με 59-40, σε έναν αγώνα όπου οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές, προσέφεραν θέαμα και η εναλλαγή του σκορ κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου οι Αργοναύτες επιβλήθηκαν με  51-24 του Πανσερραϊκού.

Δηλώσεις Γιασσάρη - Παναγάκη μετά τον αγώνα Ερμής Αγιάς - Περιστέρι

Σταθερά στις προπονήσεις (7/3) για το Κλιμάκιο Παίδων Νότου ο Τηλέμαχος Βησσαρίου


Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη 7 Μαρτίου στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ.

Παρελθόν από τον πάγκο του Γ.Σ.Φαρσάλων ο Στέφανος Πέρκος.


Ραγδαίες εξελίξεις έχουμε στον Γυμναστικό Σύλλογο Φαρσάλων καθώς αποτελεί παρελθόν από τον πάγκο της ομάδος ο κ. Στέφανος Πέρκος όπως ανακοίνωσε η Διοίκηση του Συλλόγου.

ΓΕΛ Νίκαιας - ΓΕΛ Πλατυκάμπου 31-36 (Σχολικοί Αγώνες)


ΓΕΛ Νίκαιας - ΓΕΛ Πλατυκάμπου........31-36
Οκτάλεπτα: 9-14, 15-21, 26-28, 31-36.
Διαιτητές:Βόνσα-Γουσούλης
ΓΕΛ Νίκαιας  (Μίζιος)Γακης , Μοσχοβίτης 12, Κιοράι , Μανωλόπουλος 1, Καραγιάννης , Τέρπος , Εσκίογλου 11(1), Γίτσας 5(1), Νεγκρίλα 2.
ΓΕΛ Πλατυκάμπου( Ξενοπούλου) Ζαφειρίου , Μπαξεβάνος 6, Κρεμμύδας , Γκέκας , Μακρής , Αλεξανδράκης , Παπατζέλος 10, Μπορδόχας , Μαργαρίτης 13, Ουγιάρος , Γκίνι 7.

Ουσία… αλλά και θέαμα κόντρα στον Αρκαδικό από τον Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ



Με τον καλύτερο τρόπο κατάφερε να συνδυάσει την ουσία με το θέαμα, ο Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ, καθώς επιβλήθηκε με 100-67 του Αρκαδικού το Σάββατο στο κλειστό, για την 20η αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Ανδρών.

2ο ΓΕΛ - 8ο ΓΕΛ 29-33 (Σχολικοί Αγώνες)

2ο ΓΕΛ - 8ο ΓΕΛ...............29-33
Οκτάλεπτα: 11-8, 14-18, 24-27, 29-33.
Διαιτητές: Γουσούλης - Βόντσα.
2ο ΓΕΛ  ( Παπακωνσταντίνου) Σγουρόπουλος , Παπαδιδασκάλου , Δεσυνιώτης 9(3), Καστανάρας 7(1), Γιώρας , Μούσιας 6, Ρηγόπουλος 2, Λίταινας , Τουλκερίδης 5, Λαζος , Τζαβέλλας .
8ο ΓΕΛ( Γιαννακος) Ευαγγελόπουλος , Μπούτλας , Κοντοβασίλης , Σιαμπάκος , Μότσιας , Σεγκάι , Τσιχτής 9, Γιαννούλας , Κουγιώνας 2, Γκουζιώκας 12(1) , Τσιχτης Κ. 2, Ετσταθίου 8.

Αποτελέσματα Σχολικών Αγώνων Λάρισας (5/3/2018)


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ
5/3/2018
Ι.Ε.Μπακογιάννη - 7ο ΓΕΛ......................................25-39
2ο ΓΕΛ - 8ο ΓΕΛ.....................................................29-33
1o ΓΕΛ Ελασσόνας - ΓΕΛ Αμπελώνα....................0-20α.α.
ΓΕΛ Νίκαιας - ΓΕΛ Πλατυκάμπου........................31-36

Ι.Ε.Μπακογιάννη - 7ο ΓΕΛ 25-39 (Σχολικοί Αγώνες) Φώτο

Ι.Ε.Μπακογιάννη - 7ο ΓΕΛ...........25-39
Οκτάλεπτα: 5-15, 12-24, 19-33, 25-39.
Διαιτητές: Γουσούλης - Βόντσα.
Ι.Ε.Μπακογιάννη (Τσιτρούλης Θεοφάνης) Σαμαράς , Κοντόπουλος , Αλέξανδρος 2, Μεζιλης 2, Καφαντάρης 5(1), Χουλιαρός 10, Στεργιούλης 2, Ζαρκος 4, Τσαλόπουλος , Χαλβατζάς .
7ο ΓΕΛ(Σαμαρά Αθανασία) Θάνος , Ντούκα 3(1), Σοφιαζίδης 9(1), Συκας 2, Ρηγας 2, Ηλίας 3, Χριστοδούλου , Χασιώτης 13(2), Σκριάπας 7, Τσίπης .

Δείτε τις καλύτερες στιγμές από το Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ - Αρκαδικός 100-67


Ορισμοί Διαιτητών - Κριτών ΕΣΚΑΘ 6-8/3/2018

Α2 ΕΣΚΑΘ
ΤΡΙΤΗ 06/03/2018
ΚΛ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ 20:00  Γ.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΖΑΓΟΡΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ - ΚΙΣΣΑΣ
ΚΡΙΤΕΣ: ΝΑΝΟΥΛΗ - ΙΩΑΝΝΟΥ - ΞΙΦΤΟΣ

ΑΓΩΝΕΣ  ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 
ΤΡΙΤΗ 06/03/2018
ΚΛ.ΜΠΑΡΑΣ ΤΡΙΚ; 16:20 ΦΟΥΝΤΑΣ Β΄-ΑΙΟΛΟΣ Α΄
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Χ.-ΤΣΙΑΚΑΛΟΣ
ΚΡΙΤΕΣ: ΜΠΑΛΑΤΣΟΥΚΑΣ-ΓΚΟΥΓΚΟΥΣΤΑΜΟΥ-ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 07/03/2018
ΚΛ.ΔΗΜ.ΤΡΙΚ: 14:20 ΑΙΟΛΟΣ Α΄- ΦΟΥΝΤΑΣ Α΄
Δ/ΤΕΣ: ΡΑΝΤΟΣ-ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΡΙΤΕΣ: ΖΑΧΑΡΙΑ-ΡΕΝΤΖΕΛΑΣ-ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ

ΠΕΜΠΤΗ 08/03/2018
ΚΛ.ΔΗΜ.ΤΡΙΚ: 14:20 ΑΙΟΛΟΣ Α΄- ΦΟΥΝΤΑΣ Β΄
Δ/ΤΕΣ: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Χ.-ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ
ΚΡΙΤΕΣ: ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ-ΡΕΝΤΖΕΛΑΣ-ΠΑΥΛΙΔΟΥ

Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου - Αιολικός Β' 63-28 (Παιδικό Μαγνησίας)


Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου - Αιολικός Β'..........63-28
Δεκάλεπτα :20-4, 33-15, 44-22, 63-28
Διαιτητές: Δημητρόπουλος - Λιάκου.
Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου(Ντάκης) Μπούσδας 14, Ιωαννίδης 13(1), Καραγάτσης 6, Ντίνου 14, Μακρίδης , Τούρνας 9, Ματζαβίνος 4, Χαρμαντάς 3(1), Ευαγγελινός.
Αιολικός Βόλου Β' (Τελέγκας) Mπασδέκης 3, Μπέας 4, Μπακίρης 1, Μισαηλίδης 9, Καπατσέλος , Σαββίδης 7,  Θεοδωρόπουλος 4, Γκρίτζαλης .

Πρωταθλητής Παίδων Λάρισας ο Kεραυνός !!!!!!

Οι Παίδες του Κεραυνού σε έναν όμορφο τελικό με πάθος και ένταση επικράτησαν του Σπάρτακου με 62-55 και στέφτηκαν πρωταθλητές του νομού Λάρισας.

Ο Αιολικός για τρίτη χρονιά στον τελικό παίδων Μαγνησίας!!!!



Μεγάλη νίκη πέτυχε η παιδική ομάδα του Αιολικού στον ημιτελικό του πρωταθλήματος επί  του B.C.Volos με 69-55.

Αποτελέσματα ημιτελικών παιδικού Μαγνησίας


Αποτελέσματα ημιτελικών
Αιολικός BC Volos....................69-55
Ανάληψη - Γ.Σ.Βόλου..................70-56

Αποτελέσματα 2ου Ομίλου παιδικού Μαγνησίας



Αποτελέσματα 2ου Ομίλου
Δημητριάς - Αγριά..........................................54-45
Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου - Αιολικός Β'................63-28
Ολυμπιακός Βόλου Β' - Ίωνας........................94-14

Βαθμολογία

Στον τελικό εφήβων ο Κεραυνός!!!!

Στον δεύτερο χρονικά ημιτελικό για το πρωτάθλημα εφήβων Λάρισας,  ο Κεραυνός επικράτησε του Φοίβου με 85-68 και προκρίθηκε στον μεγάλο τελικό , που θα αντιμετωπίσει τους Αετούς .

Αποτελέσματα ημιτελικών Εφηβικού Λάρισας

Αποτελέσματα ημιτελικών 
Αετοί - Νέοι ΑΕΛ........................97-59
Κεραυνός - Φοίβος......................85-68

Αίολος-Τιτάνες Γ.Σ. 41-42( Γυναικών EΣΚΑΘ)


Νίκη στα Τρίκαλα για τους Τιτάνες Παλαμά επί του Αίολου με 41-42 , κάνοντας ένα  18-6 στην τελευταία περίοδο , ανατρέποντας το 35-24 του τρίτου δεκαλέπτου .

Στην Α2 ΕΣΚΑΘ και μαθηματικά η ΕΑΛ!!!


Την 15η της νίκη σημείωσε σήμερα η ΕΑΛ, επικρατώντας στο κλειστό του Αγίου Θωμά του Μαρίνου Αντύπα με 57-46 για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑΘ.

Άνοδο στην Α2 για τους Αετούς!!!! (φώτο)

Στην Α2 ΕΣΚΑΘ  θα αγωνίζονται του χρόνου οι Αετοί μετά την νίκη επί του  BC Λάρισας με 67-61 και την ταυτόχρονη ήττα του ΑΟΣ από τον Απόλλων.

Απόλλων Λάρισας -Σουφλάρια 39-34 (Β' ΕΣΚΑΘ) φώτο+vid

Καταδικαστική ήττα για τα Σουφλάρια από τον Απόλλων Λάρισας με 39-34 , σε ένα κακό παιχνίδι , που τα  βγάζει εκτός από την υπόθεση ανόδου στην Α2 ΕΣΚΑΘ , με την ομάδα του ΑΟΣ να διαμαρτυρεται έντονα , με ανάρτηση της στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, για την Διαιτησία του αγώνα.

Κρόνος Τυρνάβου-Νέοι ΑΕΛ 61-63 (Β' ΕΣΚΑΘ)

Με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο η ΑΕΛ πήρε την νίκη μέσα στον Τύρναβο από τον τοπικό Κρόνο με 61-63.

Φαλάνη-Ηρακλής Χάλκης 75-63 (Β' ΕΣΚΑΘ)

Φαλάνη-Ηρακλής Χάλκης................75-63
Δεκάλεπτα: 20-10, 34-29, 58-45, 75-63.
Διαιτητές: Γεωργούλης - Γιατρόπουλος.
Γ.Σ.Φαλάνης (Ζυγγελόπουλος): Γελάρδος, Παπαδόπουλος, Τσιάκαλος 1, Χρυσαφούδης 6, Ζυγγελόπουλος 24, Τάχας,  Λυγούρας 5, Πουτσιάκας 26(4), Κουλτούκης , Ψωμιάδης 13(3)  .
Ηρακλής Χάλκης (Βαφειάδης Γ.): Νανούλης Δ 4(1), Ραμνιώτης 20(2),  Κουρέλης 14,  Τσιούπρας 2, Κουτσαμπελούσης 6, Βεσάκου 6,  Σταθάκος Δ. 11,  Βλαμούλης , 

Πράσινη Γωνιά-Δεσκάτη 66-89 (Β' ΕΣΚΑΘ)


Πράσινη Γωνιά-Δεσκάτη................66-89
Δεκάλεπτα: 18-24, 33-47, 56-72, 66-89.
Πράσινη Γωνιά (Χριστάκος) Τσιάρας , Φέφης 14, Βρετηνάρης , Μπρέντας10(2), Κανελλόπουλος 21(1), Αραβαντινός 8(2), Μπέντας 3(1), Βαλκανιώτης 6,  Μπράχος , Τσιμόγιαννης 4,  Μπλέτσας.
ΚΑ.Σ.Δεσκάτης (Πετσούλας ) Σωτήρης 8, Βελλής 2, Παύλος 16(1) , Χύτας , Τσικνογιάννης 6, Σπανός 2, Κόγιος 19, Τσιλινίκος  8, Κοτίτσας 9(1) , Τύμπας  19.

Ασταμάτητος ο ΓΣ Μουζακίου «Γ. Πασιαλής» πήρε και το ντέρμπι με την Ελασσόνα.


Ο  ΓΣ Μουζακίου πήρε το ντέρμπι κορυφής της Α2 ΕΣΚΑΘ επικρατώντας του Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας με 74-71, γράφοντας ιστορία καθώς το 17-0 πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα ρεκόρ που σημειώνεται σε πρωταθλήματα ΕΣΚΑΘ.

Απόλλων Καρδίτσας - Άγιος Νέστορας 80-50 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Απόλλων Καρ. - Άγιος Νέστορας......80-50
Δεκάλεπτα:18-17, 44-26, 52-38, 80-50
Διαιτητές : Κυρίτσης - Φασούλας.
Απόλλων Καρδίτσας (Παππάς-Ναούμ):Αθανασόπουλος 6, Βασιλείου , Παπαστάθης 9, Μπαταβάνης 16(3),  Παπαδόπουλος ,  Μολοσιώτης 7(1), Παπάρας 2, Ντενησιώτης , Αντωνίου 2, Παιδας , Κολοβος 2, Χαλιμούρδας 36(3).
Άγιος Νέστορας (Χριστάκος) : Ντρίτσι, Δεμίρης 2, Χλωρός , Ζαμπραίλας 6, Γκότσης 19, Πρεβεντάς 1, Κώτσιος 6,  Τσάτσος 2, Μαντάς  14, Τσουτσόπουλος , Μπλαντής .

Μάγοι Τρικάλων - ΑΣΚ Κ21 73-39 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


Εύκολη νίκη για τους Μάγους στον μεσημεριανό αγώνα της Κυριακής στο Κατσιμήδειο επί των μικρών του ΑΣ Καρδίτσας με 73-39.

Αν. Καλοχωρίου-Sports Academy 38-61 (Α2 ΕΣΚΑΘ) φώτο

Αν. Καλοχωρίου-Sports Academy......38-61
Δεκάλεπτα:5-17, 12-41, 24-48, 38-61
Αναγέννηση Καλοχωρίου (Ντάσιος) Αρσενίου 13(3), Ηλιάδης ,  Καρανίκας 4, Κοτρώνης Τ, Πανάγος 2, Χατζητούρνος 2, Κοτρώνης Α. 10, Πουσπουρίκας 7.
Sports Academy: (Θεοδωρόπουλος-Γκόρης) Κλησιάρχης , Νιαούδης 3(1), Μακρίδης 6,  Βησσαρίου 3,  Ζαχαράκης 4, Χουλιαρός 9(2), Γκουτσίδης 6, Διαμαντής  , Χασιώτης 15(3), Κορκοβέλος 2, Αντύπας 6(1), Χήρας 7(1).

Δαναοί Τρικάλων - ΓΣ Σοφάδων 83-71 (Α1 ΕΣΚΑΘ)


Σε πάρα πολύ καλή μέρα βρέθηκαν οι Δαναοί στον αγώνα τους απέναντι στον δυνατό Γ Σ Σοφάδων τον οποίο και κέρδισαν με σκορ 83-71.