Κυριακή, 4 Φεβρουαρίου 2018

ΓΣ Τυρνάβου - ΑΣΚ Κ21 71-49 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


ΓΣ  Τυρνάβου - ΑΣΚ Κ21......71-49
Δεκάλεπτα:17-9, 31-29, 55-37, 71-49
Γ.Σ. Τυρνάβου: (Κυρατζής) Χασαμπαλιώτης 6(1), Τσιγάνης Ν. 7, Μαλκάς Β. 14,  Μουγδής 8, Γκαμπέτας 11(1), Μπαμπανάτσας 19(3), Νασίκας Α. 6.
Νέοι Α.Σ. Καρδίτσας (Χασιώτης Ιωαν.)  Κατσαρός 11(3), Ντούρλιας ,  Νότος 9(3), Κουτσόπουλος  5, Καρράς ,  Θεοχάρης 4, Κεραμιδάς ,  Παπαευθυμίου Β.10, Μπαιμάκης 3(1), Παπαγιάννης 7 , Μπαλωμένος ,  Παπαευθυμίου Α. .

Αίολος Κ21 - ΓΣ Μουζακίου 49-84 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


Αίολος Κ21 - ΓΣ Μουζακίου ......49-84
Δεκάλεπτα:29-11, 41-26, 66-36, 96-41
Νέοι Αίολου Τρικάλων (Παπαδημητρίου):Δουγγάρης 3, Μαλακασιώτης 1, Πάσχος 9, Σπάθης 8(1), Ευαγγελόπουλος, Μοσχόπουλος 4(1), Πουλιανίτης 2, Κατσαδούρος 11(1), Μπακάλης 2, Δεληγιώργης 5,  Παναγιώτου 4.
Γ.Σ.Μουζακίου : (Κουρμετζάς Γ.- Πλακιάς Θ.)Καλλιωρας,  Παπαθεοδώρου 6, Τσιτσάνης , Γκράβας 27, Φωτίου Κ. 12, Μπέμπριου 11(1), Κωνσταντάκος 2, Στρακάτσαλος 19(3),  Φώτιου Η 4,  Πεσλής 3(1) , Μπαλατσούκας , Γκαραβέλας .

Καβάλα-Γ.Σ.Φαρσάλων 84-68 (Β' Εθνική) φώτο


Καβάλα-Γ.Σ.Φαρσάλων......84-68
Διαιτητές :  Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας
Δεκάλεπτα: 23-22, 43-32, 67-48, 84-68
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 16, Πιεβάλιτσα 5(1), Παππάς 15(3), Καπινιάρης 10, Τάγαρης 12, Αθανασιάδης 10(2), Κουμλελής 10, Χονδρόπουλος 8(2).
Γ.Σ.Φαρσάλων(Πέρκος): Νικολόπουλος 16(1), Αλεξόπουλος 16, Σαββίδης 5 (1), Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 15, Σιόλογκας 7, Αναγνωστόπουλος Γ. 14(1), Λούτας, Λιούπης, Καραδήμας 3, Μακρήςς 8(3).

Ήφαιστος Καρδίτσας - ΓΣ Σοφάδων 74-73 (Α1 ΕΣΚΑΘ)


Ένα φανταστικό τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους 34-11, οδήγησε τον Ήφαιστο στην ανατροπή και τελικά στην επικράτηση επί του  ΓΣ Σοφάδων με 74-73 .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (3ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
10η αγωνιστική
Πράσινη Γωνιά-Γ.Α.Σ.Παλαμά...........................20-0α.α.
Δεσκάτη-Κρόνος.................................................72-56
Ελπίδα Καρδίτσας-Αγ. Κωνσταντίνος.................51-45
Τιτάνες-Φούντας B.C...........................................52-38

Βαθμολογία 

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)


Αποτελέσματα 
13η αγωνιστική
Σουφλάρια-Κρόνος Τυρνάβου............................63-55
Μαρίνος Αντύπας-Φαλάνη..................................49-69
ΕΑΛ-Αετοί..........................................................61-67
Νέοι ΑΕΛ -Απόλλων Λάρισας...........................56-50
BC Λάρισας-Ηρακλής Χάλκης...........................49-42

Βαθμολογία 

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)


Αποτελέσματα 
9η αγωνιστική
Σκόπελος-BC Volos................................39-53
Αρμένιο -Αλμυρός.................................74-50
Ολυμπιονίκης-Άδμητος..........................61-42

Βαθμολογία 

Με 64-62 κέρδισε η Νίκη Βόλου τον ΑΟΚ Βέροιας - Βράβευση Αποστόλη Κουτίνα (φώτο)


Σε ένα παιχνίδι για «γερά νεύρα», η Νίκη Βόλου, κέρδισε με 64 – 62 τον ΑΟΚ Βέροιας για την 15η Αγωνιστική της Γ΄Εθνικής μπάσκετ ανδρών.

Τιτάνες Παλαμά-Στρατώνι 70-80 (Β' Εθνική)


Τιτάνες Παλαμά-Στρατώνι......70-80
Δεκάλεπτα: 19-22, 33-44, 49-57, 70-80
Διαιτητές: Ευφραιμίδης - Ταρενίδης
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης 3(1), Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 29(2), Κατσαδούρος 2, Τζιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 4, Μούμογλου 7, Μανδαλάκης 10, Αποστολάκης 11
Στρατώνι  (Χατζούλης): Σπύρας 2, Μητσάκης 18(2), Πονόπουλος, Καραμανώλης 4, Δελίδης 5(1), Στόπσης, Σαμαράς 9(3), Φλιάτης Ι. 8, Λευκαδίτης 6, Φλιάτης Γ., Πολιτόπουλος 9(1), Δασκαλόπουλος 19

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
14η αγωνιστική
Αίολος Κ21 - ΓΣ Μουζακίου «Γ. Πασιαλής»...........................49-84
Πελασγοί Μεγ. Καλυβίων - Άρης Τρικάλων...........................61-65
Άγιος Νέστορας - Μάγοι Τρικάλων.........................................77-88
ΓΣ Ελασσόνας - Ίκαρος Λάρισας.............................................91-59
ΓΣ  Τυρνάβου - ΑΣΚ Κ21........................................................71-49
Απόλλων Καρδίτσας - Μύτικας Λάρισας.................................61-66

Βαθμολογία

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
14η αγωνιστική
 Νίκαια 2012-Αν. Καλοχωρίου..............................57-36
Ευξεινούπολη-Α.Σ.Φαρσάλων..............................60-58
 Γ.Σ.Φαρσάλων-Ιωλκία..........................................80-69
Sports Academy-Αετός Πλατυκάμπου..................52-60
Κένταυρος Ζαγοράς-Αιολικός...............................49-62
Ελευθεριακός-Σκιάθος......................................(Αναβολή)

Βαθμολογία

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α1 ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)

Αποτελέσματα 2ου Ομίλου
12η αγωνιστική
Φαλώρεια - Αστέρας Λάρισας...............................72-70
ΓΣ Αμπελώνα - Δαναοί Τρικάλων.........................74-64
Νίκαια - Γόμφοι......................................................73-61
Ήφαιστος Καρδίτσας - ΓΣ Σοφάδων......................74-73
ΑΟ Καλαμπάκας - Ολυμπιακός Καρδίτσας...........78-45

Αποτελέσματα -Βαθμολογία πρωταθλήματος ΕΣΚΑΘ ΓΥΝΑΙΚΩΝ


Αποτελέσματα
10η αγωνιστική
Αίολος-Γ.Σ.Νίκη.............................................33-71
Ολυμπιακός Βόλου Κ21-Ολυμπιάδα..............44-51
Ρεπό: Τιτάνες Γ.Σ.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' Εθνικής (Βορράς)


Αποτελέσματα Βορράς
Πευκοχώρι-Χαρίλαος Τρικούπης.....................62-56
Ελίμεια-Χαλκηδόνα.........................................69-65
Τιτάνες Παλαμά-Στρατώνι...............................70-80
Καβάλα-Γ.Σ.Φαρσάλων....................................84-68
Ασπίς Ξάνθης-Ίκαροι Σερρών..........................58-65
Αγρίνιο-Ερμής Λαγκαδά...................................76-67
Ανατόλια-Μαχητές Δόξας Πεύκων...................80-77
Ρεπό: Γέφυρα

Βαθμολογία

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Γ' Εθνικής (3ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών...............51-67
Φαίακας Κέρκυρας-Ιωνικός...................................70-60
Φίλιππος Βέροιας-Ζέφυρος....................................77-60
Νίκη Βόλου-ΑΟΚ Βέροιας.....................................64-62
Ικαροι Τρικάλων-ΑΠΣ Πτολεμαϊδα.......................71-64
Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΓΣ Ιωαννίνων................73-49
Ρεπό: ΓΕ Αγρινίου

Βαθμολογία

Αποτελέσματα - Βαθμολογία της Α1 Γυναικών (3-4/2/2018)

Τα αποτελέσματα  της Α1 Γυναικών, είναι:

Αποτελέσματα 3-4/2/18
Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Λευκάδας......................57-75
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός............................................72-53
Φάρος Κερατσινίου-Παναθλητικός........................81-45
Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Πρωτέας Βούλας...........52-45
Πανιώνιος-Αθηναϊκός.............................................76-64
Ολυμπιακός Πειραιά-Εσπερίδες Καλλιθέας.........100-37


Βαθμολογία

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Λευκάδας 57-75 (Α1 Εθνική Γυναικών)


Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός Βόλου απέναντι στη Νίκη Λευκάδας , μία από τις πολύ καλές ομάδες της κατηγορίας γνωρίζοντας την ήττα με  57-75.

Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λάρισας 52-43 (Α2' Εθνική Γυναικών)

Η Ολύμπια Λάρισας γνώρισε την ήττα από τους Τιτάνες Δράμας με 52-43 κάνοντας ένα κακό τελευταίο δεκάλεπτο στο οποίο το επιμέρους σκορ ήταν 15-5 .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Α2' Εθνικής Γυναικών (2ος Ομιλος)

Τα αποτελέσματα της  Α2 Γυναικών, είναι:

Αποτελέσματα 4/2/2018
ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός..................................72-39
Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λάρισας......................52-43
Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης................68-35
Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής...............................39-59
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΕΟ Σταυρούπολης.........55-37
Άρης-Ναύαρχος Βότσης......................................53-65



Βαθμολογία

Δείτε τις δηλώσεις Γιασσάρη-Χατζηκυριακίδη μετά τον αγώνα Ερμής Αγιάς-Ηρακλής


Αποσύρεται ο ΓΑΣ Παλαμά από το πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΘ (Ανακοίνωση διαμαρτυρίας)


Ο ΓΑΣ Παλαμά έβγαλε ανακοίνωση με την οποία κάνει γνωστή την απόφασή του για απόσυρση από το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΘ .

Ιωνικός-Ανάληψη 26-37 (Κορασίδων)


Ιωνικός-Ανάληψη...........................26-37
Δεκάλεπτα:10-7, 14-20, 20-29, 26-37 
Διαιτητές:Αβραμίδου-ΤσάλαςΙωνικός: (Σαμαράς Αντώνης) Μιχάλαρου 4, Τρίγκα , Μουσινιάν 2, Βογιατζή , Μητσά 4, Μανιαδάκη, Χατζάκου , Κουφογιώργου 10,  Γιαννακοπούλου 6, Γκιούρκη, Μόσιου , Κουρια .
Ανάληψη: (Συλεόπουλος - Κουτσορεβύθης): ΑλιμεΜα A.15, Βαγιοπούλου , Κουτσίμπου, Αλμπανούδη 15, Κουτσορεβύθη,  Κουτσουνούρη , Κατσαβριά 6, Τσούλφα 1.

Κρόνος - Γόμφοι 80-55(Παιδικό Τρικάλων)


Κρόνος - Γόμφοι...................80-55
Δεκάλεπτα: 26-6, 44-28, 66-39, 80-55
Κρόνος Τρικάλων ( Πισμίσης -Βασιλειάδης)Οικονόμου 2, Τσιάρας 2, Γιαννηκώστας 4, Αργυρόπουλος 10, Μαργέλλος Γ 6,  Μανθέλας 14(2), Γελαδάρης 2, Κομματάς 4, Τσορλίδας , Μαργέλλος Θ.4 ,  Κάλλος 18, Αλεξανδρόπουλος Κ 14.
Γόμφοι(Μερισιώτη-Τσιριμώκου) Τσόλας 6,   Λουλές 1,  Ευαγγελάκος 7,  Κακκαβάς 30,  Πολυμερος 4 , Λιάσκος 5(1), Κούβελας 2.

Τιτάνες Αλμυρού B'- Αιολικός Β' 74-61 (Παιδικό Μαγνησίας)


Τιτάνες Αλμυρού B'- Αιολικός Β'..........74-61
Δεκάλεπτα :16-12, 41-31, 64-42, 74-61. 
Τιτάνες Αλμυρού Β'(Φλεβάρης)Αλεξάνδρου 4, Κοσμίδης 22, Βανικιώτης 10, Γκορόγιας 8, Τσερρίκου 14 (1), Νάνος 2, Τέντας 6, Κολοκυθάς 8, Τσιγάνης, Θεοδώρου, Μπούσης
Αιολικός Βόλου Β' (Τελέγκας) Μπασδέκης ,Μπέας ,Τσατσάνης, Κονδυλογιάννης,Μισαηλίδης, Καπατσέλος, Σαββίδης,Ξανθας, Θεοδωρόπουλος, Γριτζάλης

Γ.Σ. Μουζακίου - Ήφαιστος 54-17 (Παιδικό Καρδίτσας)


Γ.Σ. Μουζακίου - Ήφαιστος.......54-17
Δεκάλεπτα: 6-2, 22-13, 30-17, 54-17 
Γ.Σ. Μουζακίου (Παπαθεοδώρου): Αθανασίου 2, Γκαραβέλας Κ.13(1), Γκαραβέλας  Χ.12, Δραγούτσος , Καλαμπαλίκης Ν.10, Αργύρης , Κωνσταντάκος 12, Αποστολόπουλος 2,  Στεργιούλης Π., Καλαμπαλίκης Λ. 3, Στεργιούλης Γ.
Ήφαιστος Καρδίτσας (Κρομμύδας):Δραμαλης 2, Αραμπατζής , Τσιούτρας 2, Kοντοστεργιος ,  Βασιλάκος , Κουκουλέτσος 3(1), Παγκόπουλος 10, Γόρδιος .

Αποτελέσματα 1ου & 2ου Ομίλου παιδικού Μαγνησίας


Αποτελέσματα 1ου Ομίλου
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Γ.Σ. Βόλου - Σκιάθος....................................(Αναβολή)

Ολυμπιακός Βόλου Κ21-Ολυμπιάδα 44-51 ( Γυναικών EΣΚΑΘ)


Ολυμπιακός Β. Κ21-Ολυμπιάδα........44-51
Τα δεκάλεπτα: 8-12, 19-30, 32-40, 44-51
Διαιτητές: Καγιόπουλος, Κοντοστάθης
Ολυμπιακός Βόλου Κ21: (Παπαθανασίου, Ράμμου) Τζανετοπούλου, Χούτα 6, Κανελλοπούλου 3, Λιόλιου, Στάμου 4, Παρασχάκη, Βογιατζάκη, Μοδέα 13(1), Διαμαντοπούλου 18, Σιμιτζή.
Ολυμπιάδα : (Καπνιά) Πιτσαρή Μ. 2, Χατζημπύρου 11, Τόλια, Βαμβακίδου 2, Κοντέλη, Τριανταφύλλου 10, Μπόσκου 8 (2), Πιτσαρή Α., Κακάτσιου, Παναγιώτου, Μάνθου 18, Μπέλεβα.

Άγιος Νέστορας - Μάγοι 77-88 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


Νίκη  για τους Μάγους στο ΕΑΚ Μπάρας επί του Αγίου Νέστορα με 77-88 , που συνεχίζουν  έτσι να κρατούν την δεύτερη θέση της βαθμολογίας του δευτέρου ομίλου της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Νίκαια 2012-Αν. Καλοχωρίου 57-36 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


Νίκαια 2012-Αν. Καλοχωρίου......57-36
Δεκάλεπτα:19-12, 31-23, 42-30, 57-36
Νίκαια 2012:(Μπελαλίδης) Καμζελάς 16, Οικονόμου, Παλιούρας , Παναγιώτου 3, Σταμογιανόπουλος 14, Μπανταγιάννης 4,   Ουζούνης 18(2),  Σακελλαρίου 2, Μοσχοβίτης .
Αναγέννηση Καλοχωρίου (Ντάσιος)Αρσενίου 8(2), Καρανίκας 2, Πουσπουρίκας 3, Κοτρώνης 13(1), Σαμαράς , Τασιόπουλος 4, Χατζηκυριάκος 2, Πανάγος 2, Χατζητούρνος 2.

ΓΣ Ελασσόνας - Ίκαρος Λάρισας 91-59 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


ΓΣ Ελασσόνας - Ίκαρος Λάρισας......91-59
Δεκάλεπτα:21-16, 51-30, 74-45, 91-59
Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας: (Ποντίκας-Σαλεπτσής)Κουλιούμπας 15(1), Σαλεπτσής , Τηλέμης 11(1), Γερονάτσιος 23(4), Λιάπης 5, Πισπιρίκος 28(4), Πάσχος, Τάμπας , Σολωμός, Καραγιάννης , Αβελλάς 7(1),  Μπίζιος 2.
Ίκαρος Λάρισας (Τσιρινδάνης) Πατουλιώτης 1, Ζιώγκας 2,  Κωστόπουλος Ελ.1 , Καραγιάννης 21, Πάνος Δ., Αγκαφωνίδης Γ. 8, Γκίνης Αλ.16(4) , Γκορτσίλας Γ. 7, Μπίλλης Β. 3, Καφετζής, Ταμπούρας Γ.

Sports Academy-Αετός Πλατυκάμπου 52-60 (Α2 ΕΣΚΑΘ) Φώτο


Sports Academy-Αετός Πλατ......52-60
Δεκάλεπτα:12-10, 28-21, 39-44, 52-60
Sports Academy: (Θεοδωρόπουλος) Κλησιάρχης , Νιαούδης, Μακρίδης , Βησσαρίου 2,  Ζαχαράκης 2, Γκουτσίδης 8,  Γκαραγκούνης 11(1), Χουλιαρός 3(1), Χασιώτης 2, Κορκοβέλος 8,  Χήρας 16(3).
Αετός Πλατυκάμπου:  (Καραστέργιος) Κρεμμύδας 2, Μηλιώνης 3(1), Γιάκου, Γκίνι , Πιτσαρής 2, Μαστροδήμος 19, Σπανός 21(6), Πατούλιας 5, Ακρίβος 5(1), Ντάφος 3(1).

Ευξεινούπολη-Α.Σ.Φαρσάλων 60-58 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


Νίκη σήμερα για τους πράσινους του Θανάση Σπανού που κέρδισαν τον Α.Σ. Φαρσάλων με σκορ 60 - 58 στο Κλειστό Αλμυρού.

Κένταυρος Ζαγοράς-Αιολικός 49-62 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Ο Αιολικός Βόλου παραμένει πρώτος στη βαθμολογία μετά και την  νίκη του επί   του Κένταυρου Ζαγοράς με 49-62 .

Γ.Σ.Φαρσάλων-Ιωλκία 80-69 (Α2 ΕΣΚΑΘ)



Μεγάλη νίκη των Νέων του Γ.Σ.Φαρσάλων που επιβλήθηκαν το Σάββατο το απόγευμα της Ιωλκίας
με 80-69.

Κεραυνός-Σπάρτακος 62-67 (Α1 ΕΣΚΑΘ) Φώτο+vid

Κεραυνός-Σπάρτακος...........62-67
Δεκάλεπτα: 13-20, 27-33, 45-55, 62-67
Κεραυνός: (Ζαχαρέλης) Tσόγιας ,  Ευθυμίου , Καραβασώνης 21(6),  Πάσχος 10, Πανάγος 6(2), Χαχόπουλος 7, Καρατάσιος 5, Αγαπίου 12(2), Νασίκας 1, Χανέλι  .
Σπάρτακος : ( Βαρδακούλης)Τσιούλκας 12, Καλέτσιος 9, Γκουλιάκος 4, Μπουσκολίτης 1, Χαλκιάς Κ., Αράπκουλες . Μπανιάς , Μπάρμπας 15(4), Ντόνας 2, Αθανασόπουλος 10, Γκαγκανάσιος , Φαρμακάς 14.

Φαλώρεια - Αστέρας 72-70 (Α1 ΕΣΚΑΘ)


Η Φαλώρεια νίκησε τον Αστέρα Λάρισας με 72-70 , κάνοντας την ολική ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο, καθώς  γύρισε το 49-58 του τρίτου δεκαλέπτου στο 70-70 και με Buzzer Beater του Γιώργου Τρουπή , κατάφερε να πάρει την πολύτιμη νίκη.

Γ.Σ.Νίκαιας - Γόμφοι 73-61 (Α1 ΕΣΚΑΘ)


Γ.Σ.Νίκαιας - Γόμφοι...........73-61
Δεκάλεπτα:22-19, 33-33, 50-40, 73-61
Γ.Σ. Νίκαιας:(Παπαναστασίου)Αργυρόπουλος 15(3), Γκιγκιούλης , Τσουλούφης , Λεμπέσης 4,   Γκαμπέτας  14, Μουράτης 5(1), Μανωλάς 22(1),  Βουτσελάς 3,  Μπλιάτζας 10,  Ρούσσος
Γόμφοι :(Ψύρρας Θ.) Καγιαμανίδης 5(1), Μέλλος 3(1) , Κολοκοτρώνης 5(1), Πλαφάς 11(3), Ψύρρας Θ.2, Ψύρρας Δ. 10(2) , Μαγκούτης 2, Ανδρέου 9(2), Τσίγκας  10, Βήτας  4.

ΓΣ Αλμυρού -Αγριά 85-66 (Α1 ΕΣΚΑΘ)


ΓΣ Αλμυρού -Αγριά...........85-66
Δεκάλεπτα: 28-17, 28-47, 45-62, 59-74
Γ.Σ.Αλμυρού(Στεργιόπουλος)Κοντοστάθης 20(4), Καραγιώργος 14(1), Μπουντής , Παπαβαϊτσης 2, Συνάζος 8(1) , Καλόγηρος 3(1), Ράπτης 6(2), Χατζόπουλος 6, Θέος 5(1), Μυλωνάς , Γώγουλας, Βαλαμούτης 21.
Αγριά B.C. :(Κατσαλής)Καζεπίδης 5(1), Τσιβγιούρας , Καραμανλής 10(2), Ξυπνητός 2, Διακομής 3(1), Φιλίππου , Γαλάτης , Θεοχάρης 18(2), Μητρουλάς 15, Καλιντζέος 3, Θεόδωρου 10, Μαστραφτσής .

Ανάληψη-Φοίβος 60-55 (Α1 ΕΣΚΑΘ)

Πολύ σημαντική νίκη  για την Ανάληψη, που επικράτησε στο ΕΑΚΒ του  Φοίβου  με 60-55 .
Από την Ανάληψη το βάρος στην επίθεση σήκωσε ο Παπαϊωάννου με 18 πόντους και 4 τρίποντα , ενώ από τον Φοίβο , Κρικώνης  και Καλτσούνας είχαν πάνω από τους μισούς πόντους της ομάδας. 

Πελασγοί - ΑΕΤ 61-65 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Πελασγοί  - ΑΕΤ.....................61-65
Δεκάλεπτα:17-10 ,  37-39 ,44-51 ,  61-65
Πελασγοί: (Φόρος ) Γερογιάννης 12, Παπαγιάννης, Γουλιώτης 2 , Μπαλωμένος, Τσιανάκας, Χατζής 9, Βαρμπομπίτης 6, Τζιοβάρας 24(5), Κατούνας, Παπαγγέλης 8
ΑΕΤ: (Γκότας Χρ.)  Ραμμίδης 6, Χρηστάκος 10, Ζαχαρακης 2, Νίτσιος 1, Νικολούσιος 14(4), Κουσαϊτης, Μασούρας 3, Γκότας Α., Μπαϊρακτάρης Ε, Όκκας 2, Ράμμος 13(1), Οικονόμου 14

ΓΣ Αμπελώνα - Δαναοί 74-64 (Α1 ΕΣΚΑΘ)


Μετά από ένα πολύ ωραίο , ανοιχτό και χωρίς σκοπιμότητες αθλητικό παιχνίδι, η ομάδα των Δαναών ηττήθηκε από την δυνατή ομάδα του Γ Σ Αμπελώνα με σκορ 74-64.