Δευτέρα, 29 Ιανουαρίου 2018

Βελτίωση σε ανοιχτά αθλητικά κέντρα και στα κλειστά γυμναστήρια Αγιάς-Φαλάνης-Τυρνάβου από την Περιφέρεια Θεσσαλίας

Στη βελτίωση των αθλητικών εγκαταστάσεων στην Περιφερειακή Ενότητα Λάρισας προχωρά η Περιφέρεια Θεσσαλίας καθώς μετά από εισήγηση του Περιφερειάρχη κ. Κώστα Αγοραστού εγκρίθηκαν από το Περιφερειακό Συμβούλιο οι Προγραμματικές συμβάσεις για δυο αθλητικά έργα συνολικού προϋπολογισμού 834.000 ευρώ (με ΦΠΑ).

Ευχαριστούν φιλάθλους και διαιτητές οι Δαναοί.


Ο Α Σ Δαναοί Τρίκαλα ευχαριστεί τους Τρικαλινούς φιλάθλους οι οποίοι βρέθηκαν στο κλειστό της Μπάρας το Σάββατο 27 /1 και παρακολούθησαν τον πολύ ωραίο αγώνα μπάσκετ με την Φαλώρεια για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Γ.Σ.Φαλάνης : Κοπή πίτας από αντρικό και ακαδημίες .


Έγινε η καθιερωμένη κοπή πίτας για την ανδρική ομάδα και τα την ακαδημία μπάσκετ- βόλεϊ του Γ.Σ.Φαλάνης .

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα Α.Σ.Καρδίτσας - ΑΣΕ Δούκα 84-75


Έκοψε την πίτα του το ανδρικό τμήμα των Δαναών


Το βράδυ της Κυριακής 28 Ιανουαρίου, πραγματοποιήθηκε η κοπή της πίτας για το ανδρικό τμήμα των Δαναών. Οι διοικούντες την ομάδα ευχήθηκαν την καλή χρονιά και την υγεία όλων.

Έκοψε την πίτα του ο Πυρσός Λάρισας.


Παρουσία πλήθους γονέων και παιδιών πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 27 Ιανουαρίου 2018 μέσα σε όμορφη, ζεστή και συνάμα οικογενειακή ατμόσφαιρα  στο 22ο Δημοτικό Σχολείο η ετήσια κοπή πίτας του Α. Ο. Πυρσού Λάρισας!

Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ: Έκλεισε νικηφόρα τον πρώτο γύρο της Α2 - Τιμήθηκε ο Παύλος Τύμπας


Έστω κι αν χρειάστηκε υπερπροσπάθεια στο δεύτερο μέρος, ο Α.Σ.Καρδίτσας Μέλι ΑΤΤΙΚΗ, πήρε αυτό που ήθελε απέναντι στο Δούκα και έκλεισε νικηφόρα τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής.

Δημητριάς - Γ.Σ.Βόλου 40-64 (Εφηβικό Μαγνησίας)


Δημητριάς - Γ.Σ.Βόλου.............40-64
Δεκάλεπτα: 13-21, 18-25, 30-52, 40-64
Δημητριάς: (Οικονόμου)Κανναβός , Καραγιαννούδης , Ελευθεράκης , Οικονόμου  , Κούντριας ,   Σεφέρης , Κουβαράς , Κώστογλου , Μακρόπουλος , Ιωσήφ ,  Τιμπλαλέξης , Σμυρλής  .
Γ.Σ.Βόλου  (Τύμπας Π.) Γεωργιάδης, Μπάρδας, Ντάκης 7 (1), Κορτέσης 22 (5), Μούτσιος 10 (1), Λακαβάλα 3, Κοντογιάννης 4, Σταθούρος 5, Σιάνος 2, Νικολαίδης 4 (1), Κυριαζής 7.

Γ.Σ.Αλμυρού - Ολυμπιακός Βολ. 81-59 (Εφηβικό Μαγνησίας)


Γ.Σ.Αλμυρού - Ολυμπιακός Β.............81-59
Δεκάλεπτα; 30-10, 50-24, 66-45, 81-59.
Γ.Σ.Αλμυρού: (Θέος) Παπαδόπουλος , Καλομοίρης , Μαμούρας 16, Καλόγηρος 19(1), Μπουντής  10, Μπαγλατζής 7(1), Βαλαμοτόπουλος 2, Μυλωνάς 11(1), Μπούρχας 4,   Γκόλιας 12.
Ολυμπιακός Βόλου(Καπουρνιώτης):Καραγιαννόπουλος 11, Γκίκας , Καραπουλουτίδης 1, Aκριβόπουλος , Βόντζος 10, Μανίνης 3(1), Σιμωτας 20(2),  Τσαπής 12, Πατρώνης ,  Μαργωμένος 2, Γαβρινιώτης , Θεοδώρου .

Αιολικός - ΑΕΒΔ 94-43 (Εφηβικό Μαγνησίας)

Η Εφηβική ομάδα του Αιολικού Βόλου κέρδισε στο ντέρμπι των πρωτοπόρων την Α.Ε.Β.Δ. με 94-43 και παρέμεινε πρώτη στην βαθμολογία του πρωταθλήματος Εφήβων Ν.Μαγνησίας

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Μαγνησίας



Αιολικός - ΑΕΒΔ..............................94-43
Γ.Σ.Αλμυρού - Ολυμπιακός Β..........81-59
Δημητριάς - Γ.Σ.Βόλου ....................40-69

Γ.Σ.Νίκαιας - Αετός Πλατύκαμπου 79-71 (Εφηβικό)


Γ.Σ.Νίκαιας - Αετός Πλατ...........79-71
Τα δεκάλεπτα: 19-22, 41-45, 56-58, 79-71.
 Γ.Σ.Νίκαιας (Παπαναστασίου): Bουτσελάς 13(2), Τσουλούφης 12(1), Γκόντας 8, Νεγκρίλα 2,  Γίτσας 15(1), Αμπντάλα , Μανωλόπουλος 16(3), Λύτρας 13(3), Μανωλόπουλος Λ. ,  Παπαδόπουλος , Αποστολόπουλος , Γάκης .
Αετός Πλατύκαμπου (Βούκατας): Ουγιάρος Αχ. , Κρεμύδας, Μυλωνάς 8, Βούκατας , Τσιχτής 38(6), Παπατζέλος 10(2), Μαργαρίτης 15(1), Γκίνι , Σεμέ .

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Εφηβικού Λάρισας


6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κεραυνός - Νέοι ΑΕΛ........................................79-41
Φοίβος-Αετοί...................................................Αναβολή
Γ.Σ.Νίκαιας - Αετός Πλατυκάμπου....................79-71
Sports Academy - Ελασσόνα............................Αναβολή
Ρεπό:  Μύτικας

Ερμής Αγιάς - AEΛ 61-52 (Παιδικό Λάρισας)

Ερμής Αγιάς  -  AEΛ .................61-52
Δεκάλεπτα:17-6, 36-27, 53-39, 61-52
Ερμής Αγιάς : (Παππάς) Ζέικος, Τσατσόπουλος, Μυλωνάς, Ντεβές, Ντελής, Αλικο, Μπαρούτζας, Κούκο, Δημολιός, Μάτης, Γκατζιώγιας.
AEΛ : (Οικονόμου) Σπυρούλης , Δούκας , Κόντος , Κερμελίδης , Καιπης , Κωτούλας , Κανάκης , Θεοχάρης , Φασλής , Λαδικας , Σιμόπουλος , Ταμπάρης.

Ελασσόνα - Ν. ΑΕΛ 31-44 (Παιδικό Λάρισας)


Ελασσόνα -  Ν. ΑΕΛ.................31-44
Δεκάλεπτα:5-5, 12-17, 17-28, 31-44
Ελασσόνα : (Σαλεπτσής-Κουλιούμπας) Κατσιάνας Π. , Κατσιάνας Δ. , Τζουκόπουλος, Τσανούλας, Σαλεπτσής Β., Καρανίκας , Λέκκας, Κουτλής ,  Γκουντουράς, Βελέντζας, Καραγιάννης.
Ν. ΑΕΛ: (Βαγιόπουλος-Αμδίτης) Ντεούδης, Τσιγάρας, Τσιφούτης , Παπαδούλης, Τζιμόπουλος, Τσέλιος, Σκριάπας, Ταμπάρης, Καναβούρας.

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες ομίλων παιδικού Λάρισας


Α' ΟΜΙΛΟΣ
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ελασσόνα - Ν. Αθλητές..................................31-44
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου - Δημητριάς 62-52 (Παιδικό Μαγνησίας)


Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου - Δημητριάς..........62-52
Δεκάλεπτα :20-10, 30-22, 45-30, 62-52. 
Ακαδημία Γ.Σ.Βόλου(Ντάκης) Μπούσδας 3, Ιωαννίδης 8, Καραγάτσης 1291), Ντίνου 14, Μακρίδης 2, Τούρνας 8(2), Ματζαβίνος 11(3), Χαρμαντάς 4(1), Ευαγγελινός , Στύλλας Ε. .
Δημητριάς: (Τελέγκας)Ντούλας 2, Γάλλος 4, Γεωργακόπουλος 5(1), Γεωργούλης , Χριστομάνος 2, Παναγιωτίδης 2, Παρισάκης 15, Δραπανάσχος , Χαλκιάς 1,  Σπανός 4, Οικονόμου 14, Δεληγιάννης 3.

Γ.Σ.Βόλου Β' - Αγριά 78-37 (Παιδικό Μαγνησίας)


Γ.Σ.Βόλου Β'  - Αγριά.............78-37
Δεκάλεπτα :24-4, 40-11, 62-21, 78-37. 
Γ.Σ.Βόλου Β' (Ζαρογιάννης) Αβδελάς 12(1),  Κυριαζόπολος 7, Στύλλας , Σιανός 4,  Κορομηλάς 6, Βουγιούκας 27, Βοσινάκης 11, Παπαστάμος , Χρήστου 6, Καραφέρης 5.
Αγριά : (Μυριτζής) Χατζηκυριάκος , Αντωνίου 6, Αγραφιώτης , Μουστακλής 5, Πρέκας 2, Τσαμπαλής 4, Περιβαλιώτης 2, Ρουσόπουλος 2, Γεωργάκης 2, Ζησόπουλος , Διαμαντής 1, Βογιατζής 13.

Αποτελέσματα 1ου & 2ου Ομίλου παιδικού Μαγνησίας


Αποτελέσματα 1ου Ομίλου
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Ν.Α.Νίκης - Σκιάθος.............................49-51
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Σκιάθος - Ανάληψη........................75-71(68-68κ.α.)

Ολυμπιάδα - Σπάρτακος 33-65 (Κορασίδων) φώτο+vid

Ο Σπάρτακος όχι μόνο κέρδισε το ντέρμπι του 2ου ομίλου με την Ολυμπιάδα , αλλά κάλυψε και την διαφορά της ήττας του πρώτου γύρου (37-46) και πλέον χρειάζεται μια νίκη στον εξ αναβολής αγώνα με την Ολύμπια για να πάρει την πρώτη θέση στον όμιλο.
 

Αποτελέσματα - Βαθμολογίες Κορασίδων (1-2-3ος Όμιλος)

1ος Όμιλος
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
Ανάληψη- Σκιάθος..............................................38-45
Ολυμπιακός Βόλου- BCVolos.............................95-43
Νίκη Βόλου-ΓΣΒόλου........................................50-30
Ρεπό:Ιωνικός

Απόλλων Καρδίτσας - Τιτάνες Γ.Σ 67-56 ( Γυναικών EΣΚΑΘ)


Απόλλων Καρδίτσας - Γ.Σ.Νίκη......67-56
Τα δεκάλεπτα: 14-9, 27-24, 46-35, 67-56
Απόλλων Καρδίτσας :(Ναούμ-Χαβαλέ)Τσιαχματιώτη 6, Γανιά ,  Κοτζαΐτση,  Χαρίση 10,  Μπαράκου 21,  Τσιούντσιουρα, Τσιριμώκου 5 (1), Καλακώνα 13, Γαλαγάλα , Αντωνοπούλου 12.
Τιτάνες Γ.Σ (Χαντζιάρας) Κατσιαούνου 2, Ντούλα 2, Καρακώστα Μ. 3 (1), Τσιάπουλα, Καρακώστα Ε. , Μπακράτση , Βόλα 6, Καρακώστα Ε. ,  Πατούνη 23 (3), Μπενέκη 11 (2), Τζέλλα 2,
Δασκαλοπούλου 7.

Ολυμπιάδα-Αίολος 45-28 ( Γυναικών EΣΚΑΘ)


Ολυμπιάδα-Αίολος........45-28
Τα δεκάλεπτα: 12-9, 29-13, 39-16, 45-28
Ολυμπιάδα : (Καπνιά) Βαμβακίδου 5(1) , Παναγιώτου , Κοντέλη ,  Μπέλεβα , Τριανταφύλλου Μ. 12, Μπόσκου Ε. 7(1), Αλεξοπούλου 8, Λεπενιώτη Ο. 9, Μάνθου 4
Αίολος  (Αλεξοπούλου): Τσουτσουμπή 3, Παπαδημητρίου 2, Πανοπούλου, Δραγούτσου, Κατσίκη, Μπούζα 7, Δριβάλα 5(1), Σταυροπούλου 5, Καράση , Τσομπανίδου 6



Ολυμπιονίκης-Σκόπελος 66-58 (Β' ΕΣΚΑΘ)


Ολυμπιονίκης-Σκόπελος...............66-58
Δεκάλεπτα: 12-10, 30-26, 47-39, 66-58.
Ολυμπιονίκης (Μυριντζής):Σιώμος Γ. 1, Μακρής 1, Βραζιώτης Δ. 2, Σιώμος Ν. 17(3), Φώτογλου 16(1), Σιούτης , Χριστοδούλου 4, Θάνος 6,  Καρυκας 4, Δημακόπουλος 15(1), Βραζιώτης Χ. , Ιακωβάκης .
Σκόπελος(Ξενοκώστας): Παναγιώτου , Γκέκας , Μπαλαμπάνης 10(2), Πλατιάς 6, Λίτσος 13, Χλιβερός 5, Γκίκας 15, Σκλάβος Σ, , Σκλάβος Ε, Γκούμας 2, Παχής, Γεωργίου 7.

Κρόνος Τυρνάβου-Μαρίνος Αντύπας 77-65 (Β' ΕΣΚΑΘ)


Κρόνος Τυρνάβου-Μαρίνος Αντύπας...........77-65
Δεκάλεπτα: 20-16, 48-37, 64-46, 77-65.
Κρόνος Τυρνάβου (Σαμαντζής-Κακαδιάρης): Γκουντελίτσας 2, Κόκκινος 6, Τριανταφύλλου 15, Πρόντας , Σίσκος 4, Ντέλας ,  Καλόγηρος 27(4), Ρουσιτάι 5, Μπουγατσιάς 7,  Μπαράκος 5(1),  Γκαρλόφτης 6, Νίτσιος .
Μαρίνος Αντύπας  (Κυριακάκης) Τσιώρας , Γεροστάθης 10, Κούρτης,  Ράλλης 14,  Καικλής 3, Ζαχαρής 20, Κουπάνης 2, Σούρλας 7, Μιχαλέττος 2, Αθανασόπουλος 5 .

Αετοί-Απόλλων Λάρισας 75-50 (Β' ΕΣΚΑΘ) φώτο+vid


Αετοί-Απόλλων Λάρισας...............75-50
Δεκάλεπτα: 17-19, 36-29, 59-38, 75-50.
Αετοί(Βαρδακούλης) Βογιατζής , Μπουσκολίτης 8,  Δελημιχάλης 4, Ευαγγελόπουλος 2,  Γεροστάθης 8, Χρόνης 9, Λάιος 6, Τόλιας 2, Ραυτόπουλος 13(1), Χαντζαρίδης 5(1), Καραδήμος 17, Δράμης 1.
Απόλλων Λάρισας  (Κοντος) Μπακούρας , Παπαχρήστου 8, Πατρωνίδης , Τάτσιος 6, Παπαμιχαηλ ,  Λινάρδος 11, Γκαντζίδης 4, Ριζούλης 1, Λαγγούρας 13(3), Παναγιώτου 7.

Φαλάνη-ΕΑΛ 51-70 (Β' ΕΣΚΑΘ)


Μία ακόμα νίκη σημείωσε η ΕΑΛ, η οποία πέρασε από την Φαλάνη επικρατώντας του Γυμναστικού με 51-70 για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος. της Β' ΕΣΚΑΘ.

BC Λάρισας-Νέοι ΑΕΛ 54-58 (Β' ΕΣΚΑΘ) φώτο+vid

BC Λάρισας-Νέοι ΑΕΛ...............54-58
Δεκάλεπτα: 5-16, 26-29, 36-46, 54-58.
BC Λάρισας (Κουτρούλης) Δαβάνης 4, Μαργαρίτης 1, Φώτου 6(1), Πατσιούρας , Καλαιτζόπουλος 6, Γκίθωνας 9(1), Γουγουλιάς 2, Πήχας 14, Οικονόμου 4, Κατσαβός 6, Ψημίτης , Σταμάτης 2. 
Νέοι ΑΕΛ (Αμδίτης-Βαγιόπουλος)Θεοχάρης 3(1),  Τσιγεράς 2,  Γαβρογιάννης  6, Τσέλιος , Ταμπάρης 3, Μπονίτσης 12,  Σκριάπας 5, Καλαμάκης 9, Τηγάνης 2, Χαμτζίδης 16.

Κένταυρος Ζαγοράς-Σκιάθος 65-72 (Α2 ΕΣΚΑΘ) . Δήλωση Δέρβου

Μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή για τον Γ.Σ.Σκιάθου , που ενώ ήταν πίσω στο ημίχρονο με 14 πόντους (39-25) , κατάφερε και  γύρισε τον αγώνα επικρατώντας με 65-72 του Κένταυρου στο κλειστό της Ζαγοράς.

Αν. Καλοχωρίου-Ελευθεριακός 41-76 (Α2 ΕΣΚΑΘ) φώτο+vid

Αν. Καλοχωρίου-Ελευθεριακός......41-76
Δεκάλεπτα:14-20, 18-38, 31-62, 41-76
Αναγέννηση Καλοχωρίου (Ηλιάδης) Τσιμπούκης 1,  Καρανίκας 4, Κοτρώνης Α.12(1), Κοτρώνης Ι. , Έξαρχος 4(1),  Τασιόπουλος 5(1), Πανάγος 3(1), Χατζητούρνος 6, Πουσπουρίκας 6.
Ελευθεριακός(Τσούτσικας): Ζαφείρης 6, Χριστοδούλου , Καρδουλάκης 9(2), Γούσιος 4, Τσούτσικας 2,  Τζήμας 5(1),  Μόκας 7,  Ροδολάκης 32(6), Μαθιουδάκης 2, Κέτουλας 9.

ΑΣΚ Κ21 - ΓΣ Ελασσόνας 49-89 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


ΑΣΚ Κ21 - ΓΣ Ελασσόνας......49-89
Δεκάλεπτα:18-17, 28-40, 35-74, 49-89
Νέοι Α.Σ. Καρδίτσας (Χασιώτης Ιωαν.)  Ντούρλιας 4, Θεοχάρης 5, Νότος , Κουτσόπουλος  , Καρράς 2,  Παπακώστας 3, Κεραμιδάς ,  Παπαευθυμίου Α., Μπαιμάκης 13(2), Παπαγιάννης 6 , Μπαλωμένος 11(1),  Παπαευθυμίου Β. 5.
Γ.Σ.Ε. Ελασσόνας: (Ποντίκας)Κουλιούμπας 17(3), Δήμος 10(2), Παρλάντζας 1, Γερονάτσιος 25(5),  Πισπιρίκος 19(3), Πάσχος 3(1), Τάμπας , Λιάπης 10, Σολωμός 4.

ΓΣ Μουζακίου - Απόλλων Καρ. 97-57 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


ΓΣ Μουζακίου - Απόλλων Καρ......97-57
Δεκάλεπτα:28-12, 54-38, 85-45, 97-57
Γ.Σ.Μουζακίου : (Κουρμετζάς Γ.- Πλακιάς Θ.) Κουρμέτζας 11(1), Παπαθεοδώρου 13(1), Σκύλλας 2, Γκράβας 30(3), Φωτίου Κ. 12(1), Μπέμπριου 10, Κωνσταντάκος Χρ. , Στρακάτσαλος 19(2), Φωτίου Ηλ., Μπαλατσούκας, Καλλιώρας, Γκαραβέλας
Απόλλων Καρδίτσας (Ναούμ): Σπανός 13, Βασιλείου 3(1), Αϊντίνι 1, Μπαταβάνης 21(2), Παπαδόπουλος, Μολοσιώτης 7(1), Παπαστάθης 12, Ντενησιώτης, Καρέτσος.

Μάγοι Τρικάλων - Πελασγοί 62-52 (Α2 ΕΣΚΑΘ)


Σημαντική νίκη για τους Μάγους επί της σκληροτράχηλης ομάδας των Πελασγών με 62-52.

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων 69-56 (Γ' Εθνική) vid


ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων........69-56
Δεκάλεπτα: 22-23, 37-33, 56-41, 69-56
Διαιτητές: Γραικός, Κουκουλεκίδης
ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Ουσουλτζόγλου, Σισμάνης 15(3), Βλάχος 16, Μαυρίδης 9(1), Ορφανίδης, Ντουλαβέρης, Τρομπούκης 6, Λέφας 3, Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 11(1).
Ικαροι Τρικάλων(Μητσιάδης):Θεοδώρου, Φούντας Γ. 14(2), Φούντας Σ., Χαντζής, Μέξης 8, Μπαρμπαρούσης, Ντούρβας 4, Αργύρης Σ. 11(1), Στάνκοβιτς 6, Αργύρης Κ. 13(3).

Τιτάνες Παλαμά – Γ.Σ.Φαρσάλων 65-66 (Β' Εθνική)


Πήρε το θεσσαλικό ντέρμπι ο Γ.Σ.Φαρσάλων , κερδίζοντας μέσα στον Παλαμά τους Τιτάνες  με 65-66.

Δαναοί Τρικάλων - Φαλώρεια 67-62 (Α1 ΕΣΚΑΘ)


Tην 6η νίκη σε 11 αγώνες σημείωσε η ομάδα των Δαναών στον 2ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ και βρίσκεται στην 5η θέση της κατάταξης έχοντας τους ίδιους βαθμούς με τον Γ Σ Σοφάδων.