Πέμπτη, 20 Απριλίου 2017

Αποτελέσματα Β΄ Φάση Πανελληνίου Παίδων (20/04/2017)

20/04/2017
2η αγωνιστική
Ικαροι Σερρών-Ολυμπιακός Καρδίτσας...........................61-46
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας...........76-55

Βαθμολογία
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
4
2
2
0
2
ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
4
2
2
0
3
ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ
2
2
0
2
4
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
1
1
0
1
5
AETOΣ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
1
1
0
1

21/04/2017

3η αγωνιστική
13.00 ΑΟΚ Βέροιας-Μουδανιά
15.00 Ολυμπιακός Καρδίτσας-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου Γρεβενών

Αποτελέσματα Β΄ Φάση Πανελληνίου Κορασίδων (20/04/2017)

20/04/2017
2η αγωνιστική
Ιερισσός-Τιτάνες Παλαμά.............................................23-50
Απόλλων Πτολεμαϊδας-ΓΑΣ Κομοτηνή.......................46-36

Βαθμολογία
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ
4
2
2
0
2
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
3
2
1
1
3
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
2
1
1
0
4
ΣΚ ΙΕΡΙΣΣΟΣ 99
2
2
0
2
5
ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
1
1
0
1

21/04/2017
3η αγωνιστική
14.00 ΓΑΣ Κομοτηνή-Πανεδεσσαϊκός
16.00 Τιτάνες Παλαμά-Απόλλων Πτολεμαΐδας


Ικαροι Σερρών-Ολυμπιακός Καρδίτσας 61-46 (Β΄ Φάση Πανελληνίου Παίδων)


Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Ολυμπιακού Καρδίτσας στο ντεμπούτο της στη Β’ Φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων , γνωρίζοντας την ήττα από τους Ίκαρους Σερρών με 61-46.

Ικαροι Σερρών-Ολυμπιακός Καρ.......61-46
Δεκάλεπτα: 18-11, 33-25, 52-40, 61-46
Ικαροι Σερρών(Αθανασίου): Πανίκος, Αποστολίδης 5, Τσιαπκώλης 3 (1), Κούλικας 6, Σίμογλου 12, Κοφίλης 10 (2), Καμηλάλης , Κερέζης, Τσέλιος 9, Τοπάλης 14 (2), Σαρρής, Γκουτίδης 2.
Ολυμπιακός Καρδίτσας (Ευάγγελλος Τζέλλας)Καραγιάννης 14 (1), Πολυγένης, Γκούμας, Ντενησιώτης, Ζαχαρός, Ζαγανάς 12 (1), Παπαστάθης 9, Μπιρνάρας, Ντούρλιας, Μπολορίζος, Δεμερλιώτης 11, Παπαμαργαρίτης.
 

Ιερισσός-Τιτάνες Παλαμά 23-50 (Β΄ Φάση Πανελληνίου Κορασίδων)

 

Με το δεξί ξεκίνησαν της υποχρεώσεις τους οι κορασίδες των Τιτάνων Παλαμά , στη Β’ Φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος Κορασίδων, κερδίζοντας άνετα τον Ιερισσό με 23-50.

Ιερισσός-Τιτάνες Παλαμά....23-50
Δεκάλεπτα: 3-13, 3-26, 14-39, 23-50
Διαιτητές: Πλατέλλα-ΑθανασιάδηςΙερισσός(Κούλιας): Ισάκης, Πασχαλά 3, Τζέκου 9, Κουμαντσιώτου, Σαρακατσιάνου, Μπαλτά 5 (1), Τσαραλή 6, Χριστοδούλου, Τσέλα
Τιτάνες Παλαμά(Λευτέρης Χαντζιάρας)Κατσιαούνου 4, Ντούλα, Τσαρή 4, Πατσιαλή 2, Καρακώστα Μ., Ντίνα,  Μπενέκη Χ.16,  Καρακώστα Ε. 1, Πατούνη 21 (2), Μπακράτση 1, Ντούλα, Κατσή Ηλ. 1.

Sports Academy - Ερμής Αγιάς 38-27(παμπαίδων) (φώτο - vid)

 Sports Academy - Ερμής Αγιάς.........38-27
Δεκάλεπτα: 7-6, 15-15, 26-20, 38- 27.
Sports Academy (Θεοδωρόπουλος) Φαλλόν , Κυρίτσης , Μαγρίζος , Κάρκογλου , Ζαχαράκης Β., Ζαχαράκης Κ. ,  Πουλούλης , Θεοδωρόπουλος , Βλαχούλης , Αγγέλης.
Ερμής Αγιάς(Μαιστρέγκο)Ζέικος , Κούκος , Μπρούτσος , Καφρίτσας , Παπαχρήστος , Ντεβές ,  Άλικο , Τσατσόπουλος , Κασίδας , Γκατζόγιας.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα :

Ακολουθεί φωτορεπορτάζ

Σπάρτακος - Ελασσόνα 57-77(παμπαίδων)(φώτο - vid)

Σπάρτακος - Ελασσόνα ..........57-77
Δεκάλεπτα: 11 - 23, 25 - 45, 41 - 59, 57-77.
Σπάρτακος:(Αθανασόπουλος) Δασκαλόπουλος Π, Ρούντος , Χατζής , Βλαστουδάκης , Λάιος ,  Φλώρος , Δασκαλόπουλος Μ. , Τσούτσος , Βρυσσάς , Γκούτρας , Πανταζής , Γκουντόπουλος .
Ελασσόνα (Σαλεπτσής) Λέκκας , Τσιτσάνης , Κατσάρας ,Τσανούλας , Κουτλής ,  Σαλεπτσής , Τσαντήλας , Παρλάντζας .  Αλεξίου , Γκαντούνας , Σκρέτας ,  Κατσιάνας .

 Δείτε την αρχή του αγώνα:

Ακολουθεί  φωτορεπορτάζ

Φοίβος - Aμπελώνας 47-78 (Παμπαίδων)(φώτο - vid)

Φοίβος - Aμπελώνας.................47-78
Τα δεκάλεπτα:8-22, 23-35, 38-50, 47-78.
Φοίβος: (Κουτρούλης) Μπαράκος , Kαφφές , Παζαράς , Αντωνόπουλος , Καραμήτσιος , Καραδήμος , Παπακωνσταντίνου , Ντούμος, Δεμίρης , Λιόλιος ,  Παπακωστούλης , Κατέρης .
Aμπελώνας : (Βενέτης)  Πατρικίου , Μουσούλης Α., Ευαγγελούλης , Μουσούλης Γ., Θεοχαρούλης , Χατζής,  Γιοβανόπουλος , Αντάρας , Καρατάσιος

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα:

Ακολουθεί  φωτορεπορτάζ 

Αποτελέσματα Παμπαίδων Λάρισας 19-20/4/2017

Αποτελέσματα
2ος ΓΥΡΟΣ
1ος Όμιλος
1η Αγωνιστική
ΦΟΙΒΟΣ - ΑΜΠΕΛΩΝΟΣ ΓΣ..............................47-78
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ - ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ Γ.Σ.......................57-77
ΑΕΛΑΡΙΣΑΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ..................................39-49
Ρεπό: ΜΥΤΙΚΑΣ

2ος Όμιλος
1η Αγωνιστική
ΣΠΟΡΤ ΑΚΑΔΗΜΙΑ -ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ...............38-27
ΠΥΡΣΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ.............................................23-50
ΠΕΛΑΣΓΙΩΤΙΣ - ΝΙΚΑΙΑ ΓΣ...............................58-63
Ρεπό: ΕΘΝΙΚΟΣ

Στην Κατερίνη η τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων (πρόγραμμα)


H τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων θα φιλοξενηθεί στην Κατερίνη από 27 Απριλίου ως 1η Μαΐου με τη βοήθεια και συμβολή του Δήμου Κατερίνης.

Το πρόγραμμα των αγώνων είναι:

Πέμπτη 27 Απριλίου
16.00 ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
18.00 Εργοτέλης-Δούκας
19.30 Τελέτη Έναρξης
20.00 Προμηθέας Π.-Πιερικός Αρχέλαος

Στιγμιότυπα του αγώνα ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ αντιπάλων του Ολυμπιακου Καρδίτσας στη Β' φάσητου Πανελληνίου παίδων


Στιγμιότυπα του αγώνα Μουδανια-ΑΦΣΚεραυνός αντιπάλων του Ολυμπιακου Καρδίτσας στη Β' φάσητου Πανελληνίου παίδων


Στιγμιότυπα του αγώνα Πανδεσσαϊκός-Απόλλων Πτολεμαίδας αντιπάλων των Τιτάνων Παλαμά στη Β' φάσητου Πανελληνίου κορασίδων


Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών


Οι διαιτητές και κομισάριοι της 28ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 22 Απριλίου (28η αγωνιστική)
Ιβανώφειο 17.00 Ηρακλής-Αίολος Αστακού 
Δεσλής-Καλογερόπουλος Λ.-Ζαχαρής (Παπαγωργίου)

Νεάπολης Λάρ. 17.00 ΑΕ Λάρισας-Μαχητές Δόξα Πεύκων 
Ξενικάκης-Ταρενίδης Στ.-Ευφραιμίδης (Σταμάτης)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Καβάλα 
Αναστόπουλος Α.-Δημόπουλος-Νάστος (Άκελ)

Δύο Αοράκια 17.00 Ηράκλειο-Φάρος Κερατσινίου 
Παγώνης-Πιτσίλκας-Φακίτσας (Μπορμπαντωνάκης)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων αγώνων κατάταξης Α2 Γυναικών


Κυριακή 23 Απριλίου
ΕΑΚ Βόλου 14.00 Απόλλων Καλ.-Σπόρτιγκ 
Παργιανόπουλος-Κέτουλας (Μόρφη Γ.)

Αταλάντης 15.00 Αγ. Παρασκευή-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 
Ντάνος-Χουγιάζος (Κάλφα)

ΕΑΚ Βόλου 16.00 ΓΣ Ηρακλής-Ίκαρος Καλλιθέας 
Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Τσίργουλας)