Τετάρτη, 29 Μαρτίου 2017

Στο κλιμάκιο Νότου Παμπαίδων ο Τηλέμαχος Βησσαρίου


Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Παρασκευή 31 Μαρτίου και ώρα 17:00 στο ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που θα συμμετέχουν είναι:

Χρήστος Καφέζας (ΑΣΠ Προμηθέας, 2002), Ελευθέριος Ματζούκας (ΑΣΠ Προμηθέας, 2003), Γιώργος Ορφανουδάκης (Ίκαρος Καλλιθέας, 2002), Αντώνης Φιλίππου (Ολυμπιακός, 2002), Ιωσήφ Κολοβέρος (Ολυμπιακός, 2002),

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α1’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών



Οι διαιτητές και κομισάριοι της 20ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι:

Κυριακή 7 Απριλίου
Αγ. Δημητρίου 14.00 Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΠΑΟΚ 
Ντάνος-Χουγιάζος (Ελευθεριάδης)

Π. Γιαννακόπουλος 14.00 Παναθηναϊκός-Πανιώνιος 
Ραχιώτης-Φραγκούλη (Γολεγού)

Αλεξάνδρειο 14.00 Άρης-Παναθλητικός 
Τζίμα-Τσιρτσιμάλης (Ανδρίτσος)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών


Οι διαιτητές και κομισάριοι της 21ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών, είναι:

Κυριακή 2 Απριλίου
2ος Όμιλος
Σταυρούπολης 14.00 Σταυρούπολη-Αναγέννηση Ν. Ρ. 
Βασιλόπουλος-Τσαλκιτζής (Καυχίτσας)

Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-ΑΟ Σερρών 
Πράττος-Κουτσουρίδης (Αγορογιάννης)

Βόλου 14.00 Ολυμπιακός Β.-Πιερικός Αρχέλαος 
Πλατέλλα-Λαϊδης (Μόρφης Στ.)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας



Οι διαιτητές και κομισάριοι της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, είναι:

3ος Όμιλος
Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Ευκαρπία 
Κουκουλεκίδης-Καρκαλέτσης (Βαφείδης)

Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης-Διόσκουροι Κοζάνης 
Εκίζογλου-Ντόγκας (Μπαταούλα)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Εύαθλος 
Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Γκουντελιάς)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών



Οι διαιτητές και κομισάριοι της 25ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:


Κυριακή 2 Απριλίου
2ος Όμιλος
ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Ερμής Λαγκαδά
Καλογερόπουλος Λ.-Τσιαπλής (Γιαμούζης)

Δ. Διαμαντίδης 17.00 Καστοριά-Ανατόλια 
Παργιανόπουλος-Ξέρας (Βόντζας)

Αγιάς 17.00 Ερμής Αγιάς-ΧΑΝΘ 
Ντούρας-Μπακάλης (Τέγα)

Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Χαρίλαος Τρικούπης 
Τζιοπάνος Ν.-Κοϊμτζόγλου (Κουσαϊτης)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών



Οι διαιτητές και κομισάριοι της 24ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:


Σάββατο 1 Απριλίου
Ν. Σμύρνης 17.00 Πανιώνιος-Αίολος Αστακού 
Παγώνης-Μαλαμάς-Κωνσταντινόπουλος (Δούκας)

Ψυχικού 17.00 Ψυχικό-Μαχητές Δόξα Πεύκων 
Δεσλής-Χαλαμπαλάκης-Ζαχαρής (Σταύρου)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-ΑΕ Λάρισας 
Διαμαντής-Δαρλαμήτσος-Λιότσος (Ντίνος)

Ορισμοί Διαιτητών της Α1’ Εθνικής Κατηγορίας



Οι διαιτητές και κομισάριοι της 24ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 1 Απριλίου
Βενετόκλειο 17.00 Κολοσσός Ρ.-Λαύριο 
Αναστόπουλος Π.-Θεονάς-Παντελίδης (Ξάνθος) 

Αλεξάνδρειο 17.00 Άρης-Απόλλων Π. 
Σταματόπουλος-Αναστόπουλος Αντ.-Πιτσίλκας Β. (Δροσόπουλος)

Δ. Τόφαλος 17.00 Προμηθέας Π.-Κύμη 
Καρακατσούνης-Πουρσανίδης Γ.-Καλδίρης (Πίγκας)

Άγης Τζούμας(Ίωνας):Tιμή που συμμετέχουμε στο final-4 του Κυπέλλου ΕΣΚΑΘ


"Νιώθουμε μεγάλη τιμή και είμαστε χαρούμενοι που θα συμμετάσχουμε στο φάιναλ φορ . θα κάνουμε ότι είναι δυνατόν για να εκπροσωπήσουμε την πόλη του Βόλου αλλά και να τιμήσουμε την Ιστορία του συλλόγου. Η ομάδα συνεχίζει τις προπονήσεις χωρίς απουσίες και προβλήματα τραυματισμών" . 

Η αποστολή του Ίωνα θα να αναχωρήσει για Λάρισα με πούλμαν το Σάββατο 3.30 από το Δημαρχείο του Βόλου.

Στη Λάρισα ο Τελικός Εφήβων Θεσσαλίας


Ακόμα ένα τελικό εκτός από αυτόν του κυπέλλου ΕΣΚΑΘ , θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την Κυριακή που μας έρχεται οι φίλαθλοι της Λάρισας και του μπάσκετ γενικότερα , μιας και προγραμματίστηκε να διεξαχθεί στο κλειστό της Νεάπολης ο τελικός εφήβων Θεσσαλίας.
Να θυμίσουμε ότι στον τελικό παίρνουν μέρος ο Γ.Σ.Βόλου που επιβλήθηκε ύστερα από ένα δραματικό παιχνίδι του Κεραυνού Λάρισας με 58-61 και η Φαλώρεια που απέκλεισε στον άλλο ημιτελικό τον Ολυμπιακό Καρδίτσας με 86-51.

2/4/2017 16:00 Κλ. Νεάπολης..........Γ.Σ.Βόλου - ΦαλώρειαΤρικάλων

Οι πρώτοι σκόρερ στους ομίλους της Α1 ΕΣΚΑΘ μετά την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος (upd)


Οι πρώτοι 10 σκόρερ του 1ου ομίλου της Α1 ΕΣΚΑΘ μετά από 18 αγωνιστικές είναι οι εξής:
1. Καραγιώργος (ΓΣΑ) ..................................................451
2. Ζαρογιάννης (ΓΣΒ) ...................................................396
3. Παρασκευάς (Ολυμπιακός Β.) ..................................321
4. Παπούλιας (Νίκη) .....................................................319
5.Καραγεώργος (Ολυμπιακός Β.) .................................301

Αστέρας Λάρισας – Γ.Σ. Αμπελώνα 65-83 (Α1 ΕΣΚΑΘ)(φώτο+vid)

Ολοκλήρωσαν τις φετινές τους υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑΘ ο Αστέρας και ο Αμπελώνας  στο παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στο κλειστό του Αγ. Θωμά με νικήτρια την ομάδα του Αμπελώνα με 65-83.

Αστέρας Λάρισας – Γ.Σ. Αμπελώνα.........65-83
Δεκάλεπτα: 14-26, 41-45, 54-69 , 65-83.
Αστέρας (Παπαθεοδώρου)Σκούμας 7(1), Παπαζήσης 2,  Γεωργάκης 22(3), Μπαζάκης 4, Κακλίδης 8(2),  Ντικούδης 10, Οικονόμου 2, Μπίνας 7, Μπανιάς 3(1), Πασχάλης .
Αμπελώνας: (Γιαννόπουλος) Μπαμπανάτσας 2, Μηλιώνης 5(1),  Κονδυλόπουλος 25(4),  Μπιζιάκης 2, Καρπούζας 12(1), Κοτσώνας 11(1),  Τσακνάκης 13(3), Τεκούσης 9(2), Κορκοβέλος 2, Παλάσκας 2.

Δείτε το τέλος του αγώνα:

Δείτε την βαθμολογία :εδώ

Ακολουθεί φωτορεπορτάζ