Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου 2017

Αρμένιο - Φαλάνη 44-50 (Β' ΕΣΚΑΘ) φώτο+vid

 

Αρμένιο - Φαλάνη............44-50
Τα δεκάλεπτα:18-10, 26-22, 29-41, 44-50
Αρμένιο (Καψούρης) Κούβελας, Χάιδος 2 , Μπακαρός 14(3), Καραγεώργος, Πιταροκοίλης 9(2), Βόρρας 12(4), Κουκούλης , Τσαγγάρης 3,  Γκλάβας 4
Γ.Σ. Φαλάνης : (Ζυγελόπουλος )  Παπαδόπουλος , Πάδαρης , Παπακωνσταντίνου, Μπαντιμαρούδης Π. 15(1), Χρυσαφούδης 14(1),  Τσιάκαλος 9(1),  Ψωμιάδης 3(1), Τάχας, Παναγιωτίδης 4, Μαλαμάς, Ζιωγάκης 5.



Μ. Αντύπας - Ιωλκία 57-45(Β' ΕΣΚΑΘ) (φώτο+vid)


Μ. Αντύπας - Ιωλκία............57-45
Τα δεκάλεπτα:10-9, 27-20, 43-31, 57-45
Μαρίνος Αντύπας  (Κουκούλης-Παναγόπουλος)  Πέρπερας 16(2), Μπλιαχούτας , Καψούρης , Παναγιωταρέας 2, Σκρίμπας 2, Καϊκλής, Ζαχαρής 21,  Κουπάνης , Σούρλας 14(1), Μιχαλέττος 2.
Ιωλκία  (Κοντάκης)Καραζήσης 10,  Παπαϊωάννου 7, Ξηρακιάς , Μαστροπαναγιώτης 2, Κόκκινος , Καρανάσιος 7(1), Κόκκαλης 2,  Καραμπελιάς 3(1), Φασούλας 1, Βαρδακώστας 13.

Δείτε τα τελευταία λεπτά του αγώνα:

Ακολουθεί  φωτορεπορτάζ 

Δήμητρα Ευξεινούπολης - Κέλτες 61-37 (Β' ΕΣΚΑΘ)


Δήμητρα Ευξεινούπολης - Κέλτες.......61-37
Τα δεκάλεπτα:15-12, 34-19, 43-31, 61-37
Δήμητρα Ευξεινούπολης(Θανάσης Σπανός): Μπουρλής 18(5), Μακρής 3(1), Γρηγοράκης 4, Δαλακούρας, Παπαοικονόμου 9, Πριάκος 4, Κωτούλας 12(1), Μάγγας, Λωρίτης 4, Χατζής, Νάκος 7
Κέλτες(Κοβουσόγλου): Αρσένης 6, Ριζάκης 6, Κοβουσόγλου 8, Γκίθωνας 14(1), Γουγουλιάς 2, Μιχαήλ 1, Σταμάτης

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β'ΕΣΚΑΘ (1ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
16η αγωνιστική
Αετοί Λάρισας - Άδμητος Βελεστίνου...........65-67(58-58κ.α.)
Ελευθεριακός - Ίκαρος Λάρισας...........................59-55
Δήμητρα Ευξεινούπολης - Κέλτες........................61-37
Μ. Αντύπας - Ιωλκία.............................................57-45
Αναγ. Καλοχωρίου - Ηρακλής Χάλκης.................62-37
Αρμένιο - Φαλάνη.................................................44-50

Βαθμολογία
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ
30
15
15
0
2
ΙΩΛΚΙΑ ΒΟΛΟΥ
25
15
10
5
3
ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ.
25
15
10
5
4
ΙΚΑΡΟΣ
24
14
10
4
5
ΑΝ.ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ
24
15
9
6
6
ΦΑΛΑΝΗ
23
14
9
5
7
ΑΡΜΕΝΙΟ
23
16
7
9
8
ΑΕΤΟΙ
21
15
6
9
9
ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΗΣ
21
15
6
9
10
ΑΔΜΗΤΟΣ ΒΕΛ.
17
14
3
11
11
ΚΕΛΤΕΣ
17
15
2
13
12
ΜΑΡ. ΑΝΤΥΠΑΣ
17
15
2
13

Άγιος Νέστορας – Απόλλων Καρδίτσας 57-42 (Β' ΕΣΚΑΘ)


Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Άγιο Νέστορα ο οποίος επικράτησε του Απόλλων Καρδίτσας με 57-42 και παραμένει στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β' ΕΣΚΑΘ.

Άγιος Νέστορας – Απόλλων Καρ......57-42
Τα δεκάλεπτα: 12-6 ,32-20, 46-32, 57-42
Άγιος Νέστορας (Κουρμέτζας) Παπαθεοδώρου 4, Ζαμπραίλας 8, Δεμίρης 7(1), Μπεμπρι25(2) Κουρμέτζας 8, Σαραντίδης 1, Πολυγένης 4, Μπάλλας, Κώτσιος, Ζησόπουλος, Ντρίτσι.
Απόλλων Καρδίτσας (Παππάς) Κοντοκώστας 5(1), Παίδας 1, Αντωνίου 2, Μάττας 13, Τσιώτας 5(1), Κόλοβος Α.4(1), Κολοβός Λ. 2, Παπαδόπουλος 2, Ξηρόφωτος 8, Παπακώστας, Αποστολόπουλος, Παπάρας.
Κώστας

Γ.Σ. Μουζακίου – Φούντας B.C. 56-31 (Β' ΕΣΚΑΘ)

 

Γ.Σ. Μουζακίου – Φούντας B.C.......56-31
Τα δεκάλεπτα: 11-4, 25-13, 38-23, 56-31
Γ.Σ. Μουζακίου (Κ. Ναούμ):Μπαλατσούκας , Πλιάκος. Πλακιάς 3,  Νάσιος 9, Μαγαλιός 18(4) , Κουβελέτσιος 2, Τζιωρτζιώτης 10(2), Γρηγορίου , Παπαποστόλου 2,  Πεσλής 12(2),
Φούντας B.C. (Γ. Φούντας):  Μοιριώρης 2,  Γαζής 3(1), Σπάθης 2, Καλαπανίδας 2, Μαϊμάνης 3(1), Κυρίτσης 2,  Μπουντούρης , Αργυρόπουλος 17.

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β'ΕΣΚΑΘ (2ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
16η αγωνιστική
Άγιος Νέστορας – Απόλλων Καρδίτσας.................................57-42
Ελπίδα Καρδίτσας –Νέων  Γ.Σ. Φαρσάλων............................63-82
Γ.Σ. Μουζακίου – Φούντας B.C..............................................56-31
Πράσινη Γωνιά – Νέων Α.Σ. Καρδίτσας................................51-67
Νέων Αίολος Τρικάλων – Φίλιππος Τρικάλων......................20-0α.α.
Ρεπό: Γ.Σ. Ματαράγκας

Βαθμολογία
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΑΓΙΟΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ
25
13
12
1
2
Ν.Γ.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ
25
14
11
3
3
Ν.ΑΣ.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
23
13
10
3
4
ΠΑΣΙΑΛΗΣ ΜΟΥΖ.
22
12
10
2
5
ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΡ.
    21
14
7
7
6
Ν.ΑΙΟΛΟΥ ΤΡΙΚ
20
13
7
6
7
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡ.
17
12
5
7
8
ΠΡΑΣΙΝΗ ΓΩΝΙΑ
16
12
4
8
9
ΦΟΥΝΤΑΣ B.C.
13
13
1
12
10
ΘΕΣΣΑΛΙΚΟΣ ΜΑΤ.
6
12
2
10
11
ΦΙΛΙΠΠΟΣ
0
12
0
12