Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2016

Προκρiση στα τελικά του Ευρωμπάσκετ για την Εθνική Γυναικών (Δηλώσεις)


Παρούσα στην τελική φάση του Ευρωμπάσκετ που θα γίνει στην Τσεχία θα είναι η Εθνική Γυναικών. Παρά την ήττα της από τη Ρωσία προκρίθηκε ως μια από τις καλύτερες έξι δεύτερες ομάδες των προκριματικών ομίλων.

Τα “highlights” του αγώνα ΑΕΚ-Παρτιζάν 91-81


ΑΕΚ-Παρτιζάν 91-81 για το Basketball Champions League


Η ΑΕΚ επέστρεψε στις επιτυχίες στο Basketball Champions League νικώντας με 91-81 την Παρτιζάν στο ΟΑΚΑ για την έκτη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου.

Η ομάδα του Γιούρε Ζντοβτς είχε εξ αρχής τον έλεγχο φτάνοντας για πρώτη φορά σε διψήφια διαφορά, 24-14, στις αρχές της δεύτερης περιόδου, με τους Ντίξον, Μαυροειδή και Βασιλειάδη να δίνουν επιθετικές λύσεις.

Δεν τα κατάφερε η Εθνική γυναικών στο Κουρσκ : Ρωσία – Ελλάδα 67-53


Δεν τα κατάφερε η Εθνική Γυναικών στον τελευταίο της αγώνα για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2017.

Ηττήθηκε στο Κουρσκ από τη Ρωσία με 67-53 και περιμένει πλέον όλα τα αποτελέσματα προκειμένου να δει αν θα συμπεριλαμβάνεται στις έξι καλύτερες δεύτερες ομάδες των εννιά ομίλων που θα προκριθούν στην τελική φάση της διοργάνωσης.

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α1’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών


Οι διαιτητές και κομισάριοι της 6ης αγωνιστικής της Α1 Γυναικών, είναι:

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

ΔΑΚ Γλυφάδας 21.00 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 
Μαγκλογιάννης-Καλδίρης (Βιδάλης)

Εργάνης 13.00 Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας 
Καλογερόπουλος Φ.-Τσολάκος (Παππάς)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών


Οι διαιτητές και κομισάριοι της 7ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Γυναικών είναι:

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
2ος Όμιλος
ΕΑΚ Σταυρούπολης 13.30 Σταυρούπολη-Ασπίς 2001 Ξάνθη 
Χατζηκώστας-Ιορδανίδης (Καυχίτσας)

ΔΑΚ Σερρών 14.00 Σέρρες-Απόλλων Καλ. 
Γιαννούλης Στ.-Λάλλα (Γιαβρής)

Ν. Ρυσίου 12.00 Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος 
Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος (Λαδόπουλος)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών


Οι διαιτητές και κομισάριοι της Γ’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
3ος Όμιλος (7η αγωνιστική)
ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Καλ.-Νικόπολη Πρεβ. 
Παριανόπουλος-Τσουμαχίδης (Παπαδόπουλος Ν.)

ΔΑΚ Φλώρινας 17.00 Αριστοτέλης Φλ.-Ευκαρπία 
Δημάδης-Σαρακενίδης (Πλεξίδας)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Διόσκουροι Κοζ. 
 Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Γρ. (Μόρφη Γ.)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών


Οι διαιτητές και κομισάριοι της 9ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

2ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Αίας Ευόσμου 
Παπαγερίδης-Μπακάλης (Σαμάλης)

ΚΓ «Δ. Διαμαντίδης» 17.00 Καστοριά-Ερμής Λαγκαδά 
Ταρενίδης Στ.-Παπαδόπουλος Θεοφ. (Κηπουρίδης)

Αγιάς Λάρισας 17.00 Ερμής Αγιάς-Ανατόλια 
Τσιαπλής-Κατωτικίδης (Μπεκιάρης)

Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών


Οι διαιτητές και κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

Εσπέρου 17.00 Εθνικός-Αίολος Αστακού 
Παγώνης-Καλογερόπουλος Γ.-Κυριακόπουλος (Ντίνος)

Ν. Σμύρνης 16.30 Πανιώνιος-Μαχητές Δόξα Πεύκων 
Κοντίλης-Κωνσταντινίδου-Λιότσος (Ορφανός)

Ψυχικό 17.00 Ψυχικό-ΑΕΛ 
Κοτσιμπός-Δαρλαμήτσος-Δημόπουλος (Ελευθεριάδης)

Μετς Α 17.00 Παγκράτι-Ηρακλής 
Μπούσιας-Πιτσίλκας Β.-Ζαχαρής (Καρούσης)

Ρωσία-Ελλάδα (προκριματικα γυναικών) ζωντανά τώρα από το Κουρσκ


Ορισμοί Διαιτητών & Κομισάριων της Α1’ Εθνικής Κατηγορίας


Οι διαιτητές και κομισάριοι της 8ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών, είναι:

Σάββατο 26 Νοεμβρίου
ΔΚΓ Ήλιδας 17.00 Κόροιβος-Λαύριο 
Σώμος-Τζαφλέρης-Μαλαμάς (Θεοδωρόπουλος)

ΚΓ Λευκάδας 17.00 Δόξα Λευκάδας-Άρης 
Σχινάς-Διαμαντής-Παφίλης (Μητσόπουλος)

Με όλα τα βέλη στη φαρέτρα του ο Στέφανος Πέρκας


«Βιντοθεραπεία» σήμερα για τους παίκτες του Γυμναστικού στους οποίους ο τεχνικός Στέφανος Πέρκος ανέλυσε το προηγούμενο ματς με τον Φάρο, επισημαίνοντας τα τρωτά σημεία τα οποία η ομάδα πρέπει να διορθώσει.

Τα “highlights” του αγώνα Όλντενμπουργκ-ΠΑΟΚ 67-62


Όλντενμπουργκ-ΠΑΟΚ 67-62 για το Basketball Champions League


Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα, αλλά τον έκλεισε με 23 λάθη, γνωρίζοντας τελικά την ήττα στη Γερμανία από την Όλντενμπουργκ με 67-62, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Basketball Champions League.

Sports Academy - Μύτικας 48-51 (εφηβικό)

Sports Academy - Μύτικας ..................48-51
Δεκάλεπτα: 15 - 10, 31 - 24, 39 - 41, 48 - 51.
Sports Academy:(Θεοδωρόπουλος) Μπερδάνης 1, Κλεισιάρης 11 (1), Καρκαντός 18 (2), Διαμαντής 2, Καντώνιας 3 (1), Τόλιας, Παπαδημητρίου 3, Καραμπάτσας 10.  
Μύτικας  (Γκόβαρης): Σιαμέτης 16, Λόκας 20 (3), Μητσογιάννης , Σιόντας , Μακρυγιάννης 2, Ακριβοσούλης, Κόλα, Τζουάνας 13.