Κυριακή, 16 Οκτωβρίου 2016

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ 4ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ "ΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ" - ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ BC VOLOS


Τελείωσε πριν λίγο στο κλειστό γυμναστήριο ΒΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ το τουρνουά της ομάδας μας στην μνήμη του προέδρου μας .
Το μπασκετικό διήμερο στέφτηκε από μεγάλη επιτυχία με την συμμετοχή των ομάδων ΦΟΙΒΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ - ΑΙΟΛΙΚΟΎ ΒΟΛΟΥ-Α. Ο.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ..
Οι αγώνες του Σαββάτου 15/10 έγιναν στο κλειστό της Νέας Ιωνίας ενω σήμερα Κυριακή 16/10 οι αγώνες έγιναν στο κλειστό Βακης Παρασκευοπούλος.
Το σημερινό πρόγραμμα είχε ως εξης:

11:00 Α.Ο.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ-ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ
12:30 B.C.VOLOS-ΦΟΙΒΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ

ΔΥΟ ΝΙΚΕΣ Ο ΦΟΙΒΟΣ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ "ΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ"


Tελείωσε στο κλειστό γυμναστήριο ΒΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ το 4o τουρνουά μπάσκετ «ΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ» που διοργάνωσε η ομάδα του B.C.VOLOS . Η ομάδα του Φοίβου πήρε την πρώτη θέση αφού πέτυχε δυο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.

Αστέρας - Φοίβος 25-50 (παιδικό)(φώτο+vid)

Αστέρας - Φοίβος..........25-50
Δεκάλεπτα:0-13, 6-23, 16-38, 25-50
Αστέρας: (Παπαϊωάννου) Λιάγκας, Σουλιώτης, Κεχαγιόγλου, Γιαννόπουλος, Γαγαράς, Λούπας, Ηλίας, Γιώρας, Γιαννούλας, Βλιώρας, Μότσιας, Κουγιόνας.
Φοίβος : (Παππάς) Λιόλιος, Χουλιαρός, Μπούχρας, Μπαντής Ράπτης, Λιόλιος, Αγγελάκης, Παπακωνσταντίνου, Τρασάς, Κουκούτσης.

Δείτε το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου:

Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ 

Γ.Σ.Φαρσάλων - Τιτάνες Παλαμά 73-69 (Γ' Εθνική)


Γ.Σ.Φαρσάλων - Τιτάνες Παλαμά..........73-69
Δεκάλεπτα:10-11, 33-32, 51-51, 73-69
Γ.Σ. Φαρσάλων (Μάκης Αλεξίου):Λεπενιώτης, Φούντας 15 (1), Ψύρρας 10 (2), Αναγνωστόπουλος 26 (4), Παπακώστας 14, Ίλτσογλου 4, Ντόνας, Ντίνος 2, Αναγνωστόπουλος 2, Μακρής, Μάρκος, Τσιλούλης.
Τιτάνες Παλαμά (Χάρης Φόρος) Αντωνίου 6 (1), Χατζής 1, Γεωργατζάς 12 (2), Πανάρας 20 (3), Δερμιτζάκης 3, Αποστολάκης 7, Μούμογλου 11, Αργύρης 5 (1), Φαλιάκης 3 (1), Παπαιωάννου 1.

Αποτελέσματα Γ' Εθνικής (3ος Όμιλος)


Αποτελέσματα
1η αγωνιστική - 16/10/16
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙ - ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ................75-69
ΦΣΦ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡ - ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ................62-76
ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ...................73-69
ΒΙΚΟΣ ΖΑΓΟΡΟΧΩΡΙΑ - ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ...............(ΑΝΑΒΟΛΗ)
ΕΥΑΘΛΟΣ ΜΑΚ. ΠΟΛΥΚ - ΑΟΚ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ...............73-52
ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗ - ΦΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ........79-75
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ - ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ...............65-68


Η επόμενη  αγωνιστική (23/10):

Α.Σ.Καρδίτσας - Φίλιππος Βέροιας 70-59(Β' Εθνική)

 

Α.Σ.Καρδίτσας - Φίλιππος Βέροιας..........70-59
Δεκάλεπτα:22-20, 37-35, 54-47, 70-59
Διαιτητές:Κοϊμτζόγλου-Γαζέτας (Κουσαϊτης)
Α.Σ. Καρδίτσας (Κ. Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Δόγρανλης, Πανταζής, Λάκκας 7, Μαυρογιάννης 6, Παππάς Κ., Πάσσας, Καμαριώτης 10(2), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 18(1), Θέος 21, Παππάς Γ.
Φίλιππος Bέροιας (Γκίμας - Μπλατσιώτης): Πάρος 5(1), Τσούκας 3(1), Τσιμίδης 2, Βάλλιος, Παπαδόπουλος Νίκος 5, Γεωργιάδης 8(1), Κοθράς 11, Σιόλογκας 11, Θεοδωρίδης 4, Σταυριανίδης 10(3), Μόρας, Παπαδόπουλος Νικος του Σάββα.

Σταυρούπολη - Ολύμπια 49-55 (Α2' Εθνική Γυναικών)

 

Σταυρούπολη - Ολύμπια............49-55
Δεκάλεπτα:17-15, 28-31, 32-40, 49-55
Σταυρούπολη (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 4, Σαμαρά 14(2), Αντωνιάδου, Πολύχρου 15(5), Τσαμπάκου 12, Κωστανάκη, Κανέλογλου 2, Πετρίδου 2, Τσανταλη, Πεχλιβανίδου.
Ολύμπια: (Λότφι): Γιαλιατσάτου 13, Σουλιώτη 10(1), Κυριτσάκα 12(1), Λιάσκου, Σκαρλή, Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 18(2), Καλλίδη 2.

Α.Ο.Σερρών - Ολυμπιακός Βόλου 33-75 (Α2' Εθνική Γυναικών)


Α.Ο.Σερρών - Ολυμπιακός Βόλου............33-75
Δεκάλεπτα: 6-23, 19-45, 26-60, 33-75
Α.Ο.Σερρών (Δώδος): Τόγα 7(1), Τζιαμπάζη 11 (3), Μαραγκού 2, Λαδοπούλου Κ. 1, Νασιάκου 6, Βλάχμπεη 2, Μπακιρτζίδου Κ. 4, Αγγειοπλάστη, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Ζ., Στεφανίδου.
Ολυμπιακός Βόλου: (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 13 (2), Ντελή 2, Παγκαλίδου 2, Ταντουρόφσκα 17 (3), Σουλτάνη 4, Νούλα 6, Αγαγιώτη 8 (1), Δημητριάδου 10 (1), Ζήτη 1, Αγκάνη 4, Διαμαντοπούλου 4, Κοτσιάφτη 4.
 

Αποτελέσματα Α2' Εθνικής Γυναικών


Αποτελέσματα
1η Αγωνιστική - 16/10/16
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ...............49-55
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ....................33-75
ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣ - ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ...........48-56
ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ.....................37-47
ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ................60-35
ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗ - ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ..................48-62


Επόμενη Αγωνιστική - 23/10/16
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ  - ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΕΛΑΟΣ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙ
ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ 2001 ΞΑΝΘΗ

Μύτικας - Aμπελώνας 60-34 (παιδικό)(φώτο+vid)

Μύτικας - Aμπελώνας..........60-34
Δεκάλεπτα:14-13, 34-20, 50-28, 60-34.
Μύτικας: (Γκόβαρης) Κουφίδης, Γκουζιώκας, Σεγκάι, Φασούλας, Σαμουλαδάς Β., Σιαμπάκος, Λαρχαίδης, Τσιακμάκης, Μωυσής, Τσιγέρας, Σαμουλαδάς Κ., Νάνης.
Aμπελώνας : (Βενέτης) Γιοβανόπουλος, Κυλινδρής, Λάνταβος, Καρατάσιος, Εσάι, Θεοχαρούλης, Αντάρας, Γκιλέκας, Αναστασίου.

Δείτε το τέλος του αγώνα σε λίγο:

Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ & ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΟΜΙΛΩΝ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ 2016-17


1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Ελασσόνα - Κρόνος Τυρνάβου...........................56-43
Δεκάλεπτα: 17-6, 28-15, 40-27, 56-43
Α.Ε.Λ. - Πελαργοι..........................................(Αναβολή)
Αστέρας - Φοίβος...............................................25-50
Δεκάλεπτα: 0-13, 6-23, 16-38, 25-50
Ρεπό: Σπάρτακος
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α
ΟΜΑΔΕΣ
Β
Α
Ν
Η
1
ΦΟΙΒΟΣ
2
1
1
0
2
ΕΛΑΣΣΟΝΑ
2
1
1
0
3
ΚΡΟΝΟΣ ΤΥΡ.
1
1
0
1
4
ΑΣΤΕΡΑΣ
1
1
0
1
5
ΑΕΛ
00
0
0
0
6
ΠΕΛΑΡΓΟΙ
00
0
0
0
7
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ
00
0
0
0


Οι πρώτοι σε βασικές κατηγορίες της στατιστικής στην A2 Ανδρών(Κούτρας-Θορστέινσον-Παπαχρήστος)


Η δεύτερη αγωνιστική ολοκληρώθηκε και μαζί σταδιακά θα αρχίσουν να ξεχωρίζουν και αυτοί που θα κάνουν τη δική τους... δήλωση σε ατομικό επίπεδο μέσα από τους αριθμούς.

Με δύο αγώνες να ανήκουν ήδη στο παρελθόν, στους σκόρερ προπορεύεται ο Νίκος Κόκκαλης  του Εθνικού με 39, αλλά τον πρώτο από τον πέμπτο χωρίζουν μόλις οχτώ πόντοι.

Ερμής Αγιάς - Αγρίνιο 75-79 (Β' Εθνική) (φώτο)

 

Ερμής Αγιάς - Αγρίνιο..........75-79
Δεκάλεπτα:24-17, 46-42, 62-58, 75-79.
Ερμής Αγίας:( Γρηγόρης Γιασάρης) Αγαπίου, Βαβάτσικος 24(1), Τσιαμπαλής , Β. Φαρμάκης,  Τριανταφύλλου 17(3), Νταλός 4, Μηλιώνης , Χαλκιάς 5(1), Κόμματος 15(2), Περρωτής 10, Γούλας , Θ. Φαρμάκης .
Αγρίνιο (Μυριούνης): Τασόπουλος , Μπερερής 6, Πατσατζόπουλος, Τάσσος 16, Πουρνάρας, Σταμούλης 6(2), Γκρέκας 10(1), Μήτσου 11(1), Γκόβας 17(2), Μακρής 10, Κουσιάντζας ,

 

Αποτελέσματα - Βαθμολογία Β' Εθνικής (Βορράς)


Αποτελέσματα
3η αγωνιστική - 16/10/16
Πιερικός Αρχέλαος - Στρατώνι.......................51-58
Καστοριά - Ασπίς Ξάνθης...............................85-71
Ερμής Αγιάς - Αγρίνιο...................................75-79
Χαρίλαος Τρικούπης - Πολύγυρος..................69-63
ΧΑΝΘ - Ευρώπη Πευκοχ...............................65-70 (55-55κ.α.)
Ανατόλια - Γέφυρα.........................................73-68
Ερμής Λαγκαδά - Αίας Ευόσμου...................71-61
Α.Σ. Καρδίτσας - Φίλιππος Βέροιας............70-59

Βαθμολογία

Πυρσός - Κεραυνός 16-68 (παιδικό) (φώτο - vid)

Πυρσός - Κεραυνός..........16-68
Δεκάλεπτα:7-9, 11-27, 13-53, 16-68.
Πυρσός : (Kώτσιος) Προσμίτης, Δημητρίου, Λιογγαρίδης, Ρουμελιώτης, Πίττης, Μπρούζας, Αρζουμανίδης, Βασιλόπουλος, Τσαγκαλίδης, Κωστόπουλος, Σιδηρόπουλος.
Κεραυνός : (Πάκας) Τσόγιας, Αρβανίτης, Σκαρκαλής, Ζαφειρούλης, Αγοραστός, Μακρής, Ζαγανίδης, Χανέλι, Φτάρας, Μαργαριτόπουλος, Θανόπουλος, Χριστιανός.

Δείτε το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου:

Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ 

Ελασσόνα - Κρόνος Τυρνάβου 56-43 (παιδικό)


Ελασσόνα - Κρόνος Τυρνάβου................56-43
Δεκάλεπτα: 17-6, 28-15, 40-27, 56-43
Ελασσόνα:(Δήμου) Καραγιάννης, Τσαλαμπύρας, Σαλεπτσής, Λιάκος, Πιπίλας, Μανώλης, Γκανάτσιος, Βελέντζας, Κατσάρας, Δήμου.
Κρόνος : (Σαμαντζής - Κακαδιάρης) Κακαδιάρης, Δερπάνης, Νίτσιος, Ντέλλας, Παίδης, Ντόμπρης, Κάτσης, Ντούλας, Ντέντα.

Κεραυνός Β' - Σουφλάρια 28-45 (Παιδικό)(φώτο+vid)

Κεραυνός Β' - Σουφλάρια..........28-45
Δεκάλεπτα:04-16, 12-29, 16-35, 28-45.
Κεραυνός Β': (Πάκας) Ρήγας, Γιαννακάς, Κουρδής, Παπανικολάου, Νασίκας, Κενανίδης, Μέρκος, Αντωνίου, Χατζηγρίβας, Μπλιούμας, Σέλλας, Γιούτσας.
Σουφλάρια : (Κυρατσής) Μαχαιρίδης, Βλέτσης, Μπαξεβάνος, Αλεξίου, Νισύριος, Μότσιας, Κατσιούλας, Αλεξόπουλος, Γκούρλιας, Χαλάτσης, Συκάς, Παπαθεοδώρου.

Δείτε το τέλος του αγώνα:

Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ 

Ανακοίνωση εξέδωσε η Ανάληψη σε απάντηση της κοινής δήλωσης του Ολυμπιακού , Νίκη και Γ.Σ. Βόλου.

Αναλυτικά η ανακοίνωση :
«Με μεγάλη έκπληξη διαβάσαμε την κοινή ανακοίνωση των εκπροσώπων των Συλλόγων του Ολυμπιακού Βόλου, Νίκης Βόλου και του Γυμναστικού Συλλόγου Βόλου, οι οποίοι με δήλωσή του που δημοσιεύθηκε στα ΜΜΕ καταλογίζουν ευθύνες στον ΑΕΣ Αναλήψεως Βόλου για την "κατάντια" του βολιώτικου μπάσκετ.

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΤΟ 4ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ (1η Ημέρα) Α.Ο.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ- ΦΟΙΒΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ


ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ 
ΣΑΒΒΑΤΟ : 15-10-2016  ΚΛ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

Α.Ο.ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ- ΦΟΙΒΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΑΠΟ ΤΟ 4ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ (1η Ημέρα) B.C.VOLOS - ΑΙΟΛΙΚΟΣ


ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ 1η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ 
ΣΑΒΒΑΤΟ : 15-10-2016  ΚΛ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
B.C.VOLOS - ΑΙΟΛΙΚΟΣ

  

ΤΟ ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΚΑΘ (Ημέρες & Ώρες)


Α' ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική
27/11/2016 16:00 Κλειστό Ν. Ιωνιας............Νίκη  - Αίολος
27/11/2016 12:00 Κλειστό Αγ. Θωμά...........Ολυμπιάδα -Απόλλων Καρ.
27/11/2016 14:00 Κλειστό Παλαμά..............Τιτάνες Π. - Α.Ε.Β.Διμήνι

2η αγωνιστική
4/12/2016 14:00 Κλειστό Ν. Ιωνιας..............Α.Ε.Β.Διμήνι - Ολυμπιάδα
4/12/2016 16:00 ΕΑΚΚαρδίτσας................. Απόλλων Καρ. - Νίκη Βόλου
4/12/2016 18:30 Δημοτικό Τρικάλων..........Αίολος - Τιτάνες Π.

Κύπελλο ΕΣΚΑΘ: Αετός Διλόφου - Ανάληψη 55-60(φώτο+vid)

 

Αετός Διλόφου - Ανάληψη..........55-60
Δεκάλεπτα:20-21, 27-39, 41-54, 55-60.
Γ.Σ. Διλόφου:  (Κωστόπουλος-Αντωνόπουλος)  Κρεμμύδας 14(2), Αμπντάλλα ,  Ακρίβος 6(2), Μπακούιας  18, Γκαγκανάσιος 7(1),  Μανώλας 7(1), Σακελλάρης , Σπανός 3, Παναγιώτου , Κωστάκης .
Ανάληψη:(Βλιώρας Γ.) Ιλτσόγλου 6(2),  Γαλανάκης 3(1), Ευαγγελινός , Κοντάκης 3(1), Ντίκας 20(1), Συλεόπουλος 9(2), Φάρκωνας , Κολέτσης , Βελλίδης , Στάμος 8, Μωυσίδης 11, Παπαδούλης.

Δείτε το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου:

Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ